| pandabaek a întrebat:

happy Ce cadou as putea sa ii fac celei mai bune prietene? Implineste 15 ani si sunt in pana de idei..multumesc!

7 răspunsuri:
| Andrada003 a răspuns:

La multi ani prietenei tale.
Poti sa-i iei un inel, ceicei, bratari.
O seara placuta!

| Different69 a răspuns:

Un parfum, o perna in forma de inimioara, un ursulet, sau un simplu la multi ani.

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna.
In primul rand la multi ani prieteni tale.
Cand a fost ziua prietenei mele cele mai bune eu i-am cumparat o cana pe care scria Best Friend. Chiar a fost incantata pentru ca gestul conteaza ce mai mult. Sa tinem cont ca nu e chiar atat de scumpa acea cana, deci iti poti permite. Ii poti cumpara o rama in care sa pui o poza cu voi doua.

O zi buna iti doresc si bafta!

| EmanuelaZ a răspuns:

Buna! Poate-ti place ceva de aici. https://www.facebook.com/Ema.bijuteriihandmade

| CristobalMarian a răspuns:

Depinde ce ii place ei, daca ea e cea mai buna prietena a ta, cu siguranta vei stii ce sa ii iei.
Tu ce ai dori daca implinesti 15 ani?
Pune-ti intrebarea asta, si, cu datele despre ea, vei stii foarte bine ce sa-i ei.
Sper ca te-am ajutat!

| Sadness12 a răspuns:

Buna1 Depinde acum cu ce ocazie ii faci acest cadou prietenei tale(e ziua ei de nastere sau onomastica, are un eveniment special, i-l daruiesti pur si simplu etc), ce varsta si ce preferinte are etc, dar am sa incerc totusi sa-ti afc cateva sugestii la modul general, excluzand bijuteriile, pentru ca asa ai solicitat tu. Pune o poza cu voi doua intr-un moment important al vietii voastre(majoratul uneia sau o absolvire de gimnaziu/liceu a uneia sau pur si simplu o poza cu voi doua facuta intr-o excursie super sau intr-un loc care va place mult) intr-o rama deosebita sau fa un album ori un CD, cu cele mai frumoase poze cu voi doua inca d e la inceputul prieteniei voastre si pana in prezent; poze din excursii, de la aniversari, de la evenimente importante, din parc, de la tine acasa, de la ea acasa etc, si daruieste-i alaturi de o felicitare facuta de mana ta, in care sa-i scrii cat d emult inseamna prietenia ei in viata ta, iar daca e o ocazie speciala pentru ea o feliciti cu acea ocazie si ii doresti santate, fericire, iubire, succes etc. O alat idee ar fi sa-i cumperi un CD cu muzica ei preferata, eventual un CD pe care stii ca si-l doreste de mult, dar nu a apucat sa si-l cumpere dintr-un motiv sau altul. Daca e pasionata de lectura, ii poti cumpara un roman sau orice fel de carte din genul ei preferat si pe prima pagina sa-i scrii o dedicatie in care sa-i urezi toate cele bune si sa-i spui cat d e importanta si speciala e prietenia ei pentru tine si gandeste-te ca aceasta dedicatie ii va ramane toata viata si o va reciti de cate ori va deschide aceasta carte.Ai putea sa-i iei, de asemenea, o trusa completa de machiaj sau un parfum fin, eventual parfumul ei preferat, ori o trusa de manichiura-pedichiura cu toate cele necesare plus 5-6 oje in nuantele ei preferate. O alta idee de cadou ar fi o bluzita sau o rochita in culoarea ei preferata sau una care stii ca a vazut-o intr-un magazin si i-a placut mult, dar nu a avut bani/timp sa si-o cumpere. Asa ii vei face o mare bucurie si ii vei arata ca esti o prietena buna, atenta la dorintele ei si care vrea sa o vada fericita. Ai putea sa adaugi la cadoul ei, oricare ar fi acesta, o cutie de bomboane fine ori ciocolata ei preferata.

| Sadness12 a răspuns:

Scuze am vrut sa zic prieten * nu prietena dar am gresit

Întrebări recente