| JessicaJ a întrebat:

Ce faceti :d? Sper ca bine :*
Ce parere aveti despre "manele" si "manelistii"? Cum influenteaza manelele tara noastra, in mod negativ sau pozitiv?
Primul raspuns care coincide cu ce gandesc eu despre asta primeste un fundoi laughing si tot respectul meu! wave

3 răspunsuri:
| KaterinkaBoy a răspuns:

Manelele influenteaza categoric negativ mediul cultural al tarii.Pe langa proastele obiceiuri si incultura interpretilor, acestea slavesc banii, asa zisa "smecherie" si mesajele cu tenta sexuala precum "mama ce picioare are". Asta ca sa nu judecam dupa cei ce asculta asemenea muzica fiindca mare parte din ei sunt prea prostii pentru a traii.Bineinteles la orice regula exista exceptii doar ca in acest caz exceptiile sunt mult prea rare...Asta e parerea mea.thinking

| costis a răspuns:

Cred ca ne strica imaginea, acolo unde suntem mai multi, prin Spania, Italia. Mai ales ca ei au o muzica a lor si s-ar putea sa considere ca asta e muzica noastra. E un amestec de lautareasca, tiganeasca, orientala, sarbeasca; e un nimic. Ce e trist e ca atat de multi au adoptat-o.

| JessicaJ explică:

Asa vad si eu lucrurilelaughinginsa intr'un mod mult mai urat sa zic asa, din punctul meu de vedere cantaretii de manele sunt niste oamenii care toata ziua se indoapa cu fast-food, fara cultura generala, se victimizeaza pe la tv: ah ca eu na'm avut ce manca si am pornit de jos si bla bla.Imi provoaca scarba, sunt demni de dispret, ar face orice pentru banii cred ca ar trebui impuscati in cap ca Ceasca si mai bine as manca gandaci decat sa ascult ceva gen:aoleu ma'i parasit'aoleu eu te'am iubit, fiindca ma respect prea mult sa ascult tampenia asta pe care ''unii'' o numesc muzica...