| ClauditzaThaClau a întrebat:

Ce facetzii happy? Ce aveti de gand sa faceti in vacanta de Pasti? Dar in ziua de Pasti?winking... O sa va duce-ti la Denii saptamana asta? O sa va ajutati parintii la pregatelile de Pasti? laughing... O sa va faceti curat in camera? happy

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In vacanta am de gand sa fac exact ceea ce obisnuiesc sa fac in timpul liber: carti, filme, muzica, scris, desen, forumuri etc. si pe langa toate acestea, multe exercitii si recapitulare la engleza, fiindca urmeaza sa dau un examen important.
Nu sunt religioasa si prin urmare nu merg la biserica, indiferent de ceea ce se sarbatoreste.
Daca o sa am chef, probabil o sa ajut la unele chestii, insa nu prea cred, avand in vedere ca nu o sa existe prea multe pregatiri in familia mea, doar cateva chestii de baza. Eu probabil am sa pregatesc un tort vegan cu ciocolata, pe care am sa il impart si cu ei.
Curat in camera imi fac o data la doua saptamani, deci nu este necesar sa fac mai mult decat de obicei.

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Pai o sa sa sarbatoresc Pastele in familie, in seara de Inviere o sa merg la biserica si o sa aduc lumina in casa. O ajut pe mama la vopsitul oualor, la cozonac...si da, trebuie sa imi fac curat si in camera.Si ma port cat mai cuminte, sa imi aduca iepurasul ce imi doresc.happy

| Liviucu a răspuns:

O sa vopsesc ouale si o sa ma gandesc la tine. blushing laughing