| scumpica09 a întrebat:

ce inseamna atunci cand visezi ca moare o persoana dragasad? Am visat ca murise un prieten f drag, se facea ca eram la cimitir si erau 4-5 persoane imbracate in negru, vremea era urata era intunecat straight face, iar sicriul cu el era suit pe un molument unde eram si eu suita stand in genunchi, eram singura de acolo care plangea, si plangeam ff rau.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Și ce legătură are întrebarea ta cu categoria?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria, de obicei cand visezi ca moare cineva, se zice ca se schimba vremea..nu te pazeste nimic groaznic de felul visului..ca sa nu mai visezi asemenea cosmaruri, trebuie sa te rogi inainte de culcare.big grin.:*:*:*.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ingrijora! Nu inseamna ca se va intampla, in niciun caz nu te gandi la asta.Am visat si eu de mai multe ori, dar nu s-a intamplat nimic rau. Cred ca subconstientul in aduce in vise anumite temeri. Atat... Stai linistita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In popor se spune ca atunci cind visezi ca moare cineva inseamna ca "i-a murit moartea".Cit despre sicriu si persoanele in negru, ca si plinsul tau, te sfatuiesc sa fii cu ochii in patru, cum se zice pentru ca vei trece prin sau pe linga o situatie dificila in urmatoarea perioada, nu prea indepartata.Numai bine.

| vitbsk a răspuns:

"De obicei se zice..." nu are legătură cu realitatea ci cu superstiţia. Ţi-a zis şi Rimki că subconştientul scoate la suprafaţă temeri în timpul visului.

| Mell1321 a răspuns:

Dupa cate am auzit moartea sau boala simbolizeaza binele iar nunta si femeile gravide reprezinta raul

| alllexa a răspuns:

Eu din ce am auzit se spune ca atunci cand visezi ca moare cineva de fapt i-a murit moartea si va trai mai mult big grin