| MihaBianca a întrebat:

Bună! Ce părere aveți despre oamenii care fac parte din LGBTQ+?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodată nu am înțeles de ce trebuie sa ne dam cum părerea despre cine cu cine face sex acasă la el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dpdv social nu am nimic cu ei, nu m-ar deranja să facă parte din anturajul meu.
Dar tot ca pe un handicap văd "particularitatea" respectivă.

| Freya1 a răspuns:

Nici o părere.E alegerea lor sa facă ce simt atâta timp cât nu e împotriva legi.

| Hammurabi a răspuns:

De ce trebuie să am o părere dacă nu mă interesează?
Sau și nepăsarea e homofobie? laughing

| VoidEternal a răspuns:

Oameni.

| CostinAlamariu a răspuns:

Parerea mea e ca n-ar trebui sa faca parte din LGBTQ si sa-si faca o identitate autentica

| MihaBianca explică (pentru CostinAlamariu):

Adică? Păi dacă cineva e bisexual sau are orice altă orientare sexuală în afară de cea hetero, atunci face automat parte din LGBTQ+.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru MihaBianca):

Nu și dacă refuză să se identifice cu sexualitatea lor. De exemplu dacă te nași fără degetul inelar nu intri automat în comunitatea "persoanelor fără deget inelar" și nici nu te identifici cu asta ci îți găsești o identitate ce transcede acest defect.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Naști*

| wildthing a răspuns:

Nu pot sa am aceeasi parere despre toti, pentru ca nu sunt toti la fel. Lesbienele (doar alea femme) ma excita daca le vad in filmele xxx, iar barbatii gay si persoanele trans (fie ca au devenit femei din barbati, fie ca au devenit barbati din femei) pot sa faca orice vor ele in limitele legii, dar nu-mi doresc sa interactionez vreodata cu ei dpdv sexual. Asa cum ei ne cer sa le respectam sexualitatea, cer si eu ca ei sa mi-o respecte pe a mea...de exemplu sa nu devina agresivi atunci cand un barbat straight refuza ideea de a accepta o relatie sexuala cu o femeie trans (adica o persoana care s-a nascut barbat si a devenit femeie pe cale artificiala/chirurgicala), acuzandu-l ca e transfobic. Daca ei imi cer mie sa le respect sexualitatea, si eu le pretind sa respecte sexualitatea mea, care consta in atractia sexuala doar pentru femei care s-au nascut femei, care au adn de femeie.
In rest, daca nimeni nu are nimic cu mine, nici eu nu am nimic cu nimeni. Din punctul meu de vedere, fiecare sa faca orice vrea atata vreme cat respecta legea si preferintele celorlalti.

| troleibuz a răspuns:

Ce parere ai despre persoanele cu doua maini? Cam asa suna intrebarea.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie sa ne dam cu părerea despre asta. Treaba lor, păcatele lor, patul lor, sufletul lor. Nu pot sa spun ca le tolerez, dar daca asa sunt ele, nuvam ce sa le fac