| Ștefaniq a întrebat:

Ce părere aveți despre LGBTQ?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna
chiar nu imi pasa cine cu cine face sex atat timp cat e vorba de adulti care isi dau consimtamantul.

da presupun ca tu ai pus intrebarea asta ca sa te distrezi si sa vezi certurile din comentarii ca altfel cred ca e expirata intrebarea deja

| Ștefaniq explică (pentru suntserios):

Am vrut să văd dacă în 2020 lumea este la fel de înapoiată. Felicitări, ești ok.

| Ștefaniq explică (pentru suntserios):

Vă dați toți cu presupusullaughing

| suntserios a răspuns (pentru Ștefaniq):

Astepata sa apara credinciosii si ai sa vezi inapoiere

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că scandalul pe care îl provoacă cu cererea lor de a fi considerați normali, cu gay pride, adică să că mândri de asta, cu demonstrații de stradă, că trebuie să îi aceptăm așa cum sunt, să nu îi mai marginalizăm, comdamnăm, respingem pentru orientarea lor, este inutil și reprobabil. Ei nu se schimbă, noi ceilalți nu ne schimbăm. Dacă nu ar face acest scandal, afișare, exhibiționism, atragerea atenției publicului, aș accepta realitatea incontestabilă a existenței lor. Dar nerușinarea acestei afișări, nu o pot accepta. Dacă ei au dreptul să manifeste pe stradă, am și eu dreptul să manifest pentru art 321 din codul penal.
ACȚIUNI CARE ADUC ATINGERE UNOR RELAȚII PRIVIND CONVIEȚUIREA SOCIALĂ - Ultrajul contra bunelor moravuri și tulburarea liniștii publice -
Art. 321. - Modificări (1), Respingeri de neconstituționalitate (4), Jurisprudență, Reviste (3)
-----
Fapta persoanei care, ÎN PUBLIC, săvârșește acte sau gesturi, proferează cuvinte ori expresii, sau se dedă la orice alte manifestări prin care se aduce atingere bunelor moravuri sau se produce scandal public, se pedepsește cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.
Ați reținut. eu am subliniat în textul legii, ÎN PUBLIC.
Ce fac ei acasă, în spațiul privat, cum văd lumea, cum își trăiesc viața, e treaba lor, dar nu în public.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Indiferent.

| Catrice a răspuns:

Părere buna Io are.

| SilentRain a răspuns:

Nu am nici o problema dacă nu se zabalesc in fata mea

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu-s mare fan

| Mieeez666 a răspuns:

Ce bah, omosecsualii aia? Ne distrug tara si copiii bre. Oameni cu probleme mintale, pai cum.

- Marcel, 27 de ani, trist si singur.
https://i.imgflip.com/2ldsf9.jpg

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu sunt de acord cu așa ceva, dar fiecare om face efectiv ce vrea. Atâta timp cât nu îmi impune mie nimeni nimic legat de chestia asta, n-am treabă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am parerea pe care o am despre orice persoana. Daca am o parere proasta despre o persoana din LGBT nu este din cauza ca e LGBT ci din cauza caracterului acesteia. Daca am o parere buna nu este datorita faptului ca face parte din LGBT ci datorita caracterului. Astfel nu ma raportez la o persoana in functie de acest lucru.

Singurul lucru ce ma deranjeaza este atunci cand nu iti respecta preferintele, in sensul ca de exemplu un baiat sa imi dea mie palme la fund. Aici deja ma deranjeaza, evident. Dar e vorba de bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O adunatura de oameni cu probleme care au format o comunitate sa para mai normali. Daca orientarile sexuale erau normale, nu mai exista nici un lgbtq. Heterosexualii nu formeaza grupuri din astea.

| troleibuz a răspuns:

Ce rost are asemenea intrebare in 2020?

| NikolasXD a răspuns:

Am o parare buna )