| Andrejvladimirovicii a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care face parte din lgbtq+?

7 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Pare ca și cum încă nu accepți că ești parte din comunitate. Ce contează părerea unor străini de pe internet sau ba chiar a celor apropiați?
A fi parte din lgbtq+ înseamnă că așa te-ai născut, așa că fii tu și atât. Vei găsi persoane pentru care asta să nu conteze, de asemenea, și pe cei homofobi care oricum nu ți-ar face vreun beneficiu să fie în viața ta.
Dar pentru a da o părere, ador codurile lgbtq+ happy Renunță la părerea altora despre existența ta și vezi ce poți face să fii fericit.

| goguPatent a răspuns:

Ce e cu avalanșa asta de întrebări despre ce părere aveai despre ei? E fix treabă lor cu cine fac sex de ce trebuie sa ne dam noi cu părerea?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Oribile!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Si daca cineva alege sa nu faca sex deloc cu nimeni, e oribil sau nu? Uite, de exemplu Newton se pare ca a fost asa. Daca ma cunosti si interactionam ca si amici/prieteni, tragi concluzia ca sunt de treaba, apoi afli ca sunt gay, brusc nu mai sunt de treaba? Cit de ingust poti fi?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Homosexualitatea este impotriva naturii prietene! Si pentru ce imi dai exemplul cu Newton? El a fost om de stiinta si a avut alte prioritati!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

In intregul regn animal exista homosexualitate. Indiferent de conditiile socio-politice, procentul de persoane gay e cam acelasi. Prioritatile de care zici tu sunt eronate si in cazul celor ce au ceva cu aia altfel. Eu am citiva cunoscuti cu care mai ies la o bere sau ne ajutam reciproc cu diverse pe care ii stiu de mai bine de 10 ani si nu pot spune exact ce religie si orientare sexuala au. Sincer, ma doare-n spit de treburile astea atita vreme cit eu nu vreau sa le bag pe git ideile mele si invers. "Amenintarea" reprezentata de catre comunitatea LGBTQXYZW+ si ateism/buddism/samd e o non-problema aruncata in spatiul public ca o fumigena pentru a masca coruptia si nemernicia organizatiilor religioase traditionale si nu numai...

| 990ikuvr a răspuns:

Nu am nicio părere, raspunzand sincer, nu mi au plăcut niciodată și nu, nu sunt comunista de aia cum erau pe vremuri. Pur si simplu nu mi au plăcut niciodată nu pot sa mi explic de ce dar nu mi plac, nu sunt idioata ca atunci când ii vad pe strada sa i scuip în ochi și sa ii iau la bataie, dar ii evit în mod general chiar dacă mai am și eu niște prieteni asa. Totuși dumnezeu a lasat lumea asta asa, s au inventat lucruri și trebuie sa învățăm sa le acceptam.