| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ce părere aveți, se poate lăsa repetenți copii cu probleme de sănătate?
Ei fac doar online și așa foarte puțin și la profesori nu le prea pasă.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Repetarea anului prin decizie se face astfel.
Pe baza notelor. Dacă ai avut probleme de sănătate, ai scutire de la frecventarea cursurilor cu scutire medicală. Dacă lipsești un număr prea mare de ore, din motive medicale, dar cu scutire de la medic, nu pe povești, se decide examinarea ta ca să vadă că ai
învățat totuși. Dacă ești cu cunoștiințele școlare sub baremul notei de trecere, minimum, nu vei trece anul. Dar nu se va decide repetarea anului fiindcă ai fost bolnav, ci fiindcă nu știi suficient ca să treci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Repetent pentru probleme de sanatate? Da ce vina are el ca e bolnav?

| TrifDariusss a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, de exemplu acum cu covidul acesta nu poate merge la școală. Cei cu boli cronice, fac online.
Și cum toți acum merg la școală fizic, de cel cu probleme de sănătate nu le prea pasă, dar au așteptări de la el.

| SociopatuI a răspuns:

Nu pretenas. Daca te lasa din motive personale, da-l in judecata.

| TrifDariusss a răspuns:

Și mai mult... nu prea au cum să primească note pentru că nu toți profesorii intră cu el pe ore online.