Întrebare recomandată | LyLiana a întrebat:

Buna!
Ce sa fac? Sunt ciudata,ma comport anormal, nimeni nu ma place nici eu nu ma plac, ma urasc.Nu am prieteni,sunt singuratica,fug de oameni si ma ascund de ei cat pot,sunt inchisa in mine,tacuta,timida,antisociala,ma misc ciudat,toti rad de mine si ma afecteaza enorm faptul ca nu sunt cum mi-as fi dorit. ignorata,umilita,injosita, separata si data la o parte de tota lumea si respina, sensibila si plangacioasa cu serioase ganduri de sinucidere.
Saptamana trecuta a fost urata.Ma culcam plangand,ma trezeam plangand,plangeam si recapitulam motivele pentru care merita sa traiesc si pentru care trebuie sa mor,mergeam cu ochi umflati de plans la scoala.
Nu e nimic in mine ce ar putea atrage un baiat,dupa cum am si mentionat mai sus in plus nici fata nu prea ma mai ajuta.
Nu ma imbrac bine, nu sunt frumoasa, nu sunt inteligenta...
Ce pot face? Imi e frica sa nu ajung pe la 20 de ani depresiva, traind cu calmante, sau poate internata la psihiatrie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ziceam, știu situația ta. O să îți împărtășesc din sfaturile primite de mine și din concluzii:
- începe cu aspectul. Am observat că persoanele frumoase au și mai mult succes social și, în consecință, au și mai multă încredere în ele. Ești fată, și ca avantaj față de băieți e că te și poți machia! Fă-o, tunde-te/pune-ți extensii, vopsește-te dacă nu ai vreo restricție la școală, pensează-te, folosește creion/tuș/fard și/sau fond de ten pentru a estompa defectele și a accentua calitățile, învață de pe diverse site-uri să le folosești (eu nu te pot ajuta că nu sunt expertă în asta; în schimb, în reviste de modă înveți). Și cum te îmbraci contează și tot din reviste de modă înveți.
Lucrează-ți fizicul, mergi la sală. Dacă nu îți permiți, caută pe internet exerciții pentru siluetă că sunt o grămadă. Ai grijă și la alimentație, să nu te transformi într-un butoi că atunci chiar că te-ai simți și mai rău. Asta dacă nu ai făcut-o deja, cale de întoarcere încă există.
- găsește ceva ce îți place să faci. Un hobby, un talent, experimentează din fiecare. Citește, uită-te la filme, orice! Din plăcerea rezultată poți să te mai consolezi. Te vei simți mai bine. Și pe lângă asta, ai subiect de discuție cu oricine, vii cu ceva nou, mai faci o glumă, mai faci o conversație cu cineva. Expune-ți ideile, dar ai grijă în maniera pe care o folosești, să nu îi rănești pe cei din jur. Doar încearcă. Studiatul înseamnă cunoaștere, iar cunoașterea e putere.
- folosind ce am spus mai sus, fă-ți prieteni. Începe cu cei mai retrași, așa ca tine până unde vezi că poți ajunge. Sigur există mulți precum ești tu și care ar fi dispuși să te ajute. Așa mai ieși și tu, te mai amuzi cu cineva, colaborezi și mai uiți de griji.
- încearcă să ajungi cât mai sus. Nu fi prea competitivă, adică nu îți dori să ajungi în vârf deodată. Începe de jos. Ai grijă să ai medii cât mai mari, răspunde la ore, intră în dezbateri, cercuri de lectură. Plus că la activități precum cele spuse mai sus și aici găsești și prieteni și oameni cu care poți discuta. Te vei simți peste dacă muncești să ajungi bine.
- lasă lenea! Știu că nu te simți motivată, dar gândește-te doar la avantaje! E ca într-un joc, muncești cu bani virtuali să îți cumperi un lucru și apoi te bucuri de el cât vrei. Chiar dacă a fost mai dificil la început.
- măcar mimează că ai mândrie, că dacă își dau seama ceilalți (și din câte zici cred că deja au făcut-o) că nu ai, atunci e imposibil să fii respectată. Vorba cuiva de aici: „nu merge cu capul plecat, pentru că vor avea grijă ceilalți, dacă vei încerca să îl ridici, să îți dea o palmă să îl cobori iar". Și nu te lăsa de la primul eșec. Încearcă iar. Impune-te cumva, dar ai grijă să nu intri în conflicte doar de dragul de a intra. Exersează cu asta, înveți din experiență, mi-e greu să îți dau un sfat despre asta.
Mult succes.

54 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Din cate vad eu esti o persoana foarte impulsiva si pesimista.
Probabil n-ai cunoscut inca persoane care sa te accepte asa cum esti si sa-ti fie alaturi si la bine si la rau.
Incearca sa priveseti viata dintr-un alt unghi si sa mai lasi gandurile alea negative.
Dejea pare a fi un inceput de depresie,iti faci rau singura fara sa vrei!
Iti zic eu,merita sa traiesti.
Rogate-te la D-zeu sa fi sanatoasa,sanatatea e cea mai importanta.
Restul problemelor se vor rezolva de sine sau cu putina ambitie si vointa din partea ta.
O sa vezi ca o sa apara in viata ta si un baiat care sa te accepte si sa te iubeasca asa cum esti.
Unele persoane se mai uita si dincolo de aparente si mai pun pret si pe caracter,nu neaparat pe aspectul fizic.
Oricum,fiecare e frums in felul lui, nu trebuie sa-ti faci prea multe griji in privinta asta.
Doar dale voie oamenilor sa te cunosca.
Iti garantez ca vei intalni si oameni care stiu sa aprecieze o persoana cu calitati dar si cu defecte.
Cei superficiali isi vor da cu parerea in necunostinta de da cauza.
Nu stiu ce varsta ai, dar cum am spus, deja ai un inceput de depresie.
Fi tare si mergi mai departe fara sa-ti pese de altii si de rautatile lor, trateaza-i cu indiferenta.
Daca in viata te lupti cu ploaia, va veni si ziua cand vei vedea curcubeul.
O zi cat mai faina!

| CristiB93 a răspuns:

Hai ca nu cred ca poti fi chiar intr-o situatie asa de rea, sunt sigur ca exagerezi, poate bine nu iti este, dar nici chiar asa rau nu e, totusi incearca sa vezi partea buna din viata ta, gandeste-te ce ai tu dar altii nu au.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Te inteleg.

*iti dau o imbratisare*

Si eu sunt considerat un ciudat.Cica sunt in lumea mea si alte chestii.

Petrece timpul cu cei ca si tine, cu cei ca si mine, cu cei "ciudati".(nu ma refer la emo).

Eu asa fac. Vorbesc foarte mult cu cineva care ma intelege si pe mine.

Sunt persoane care te vor iubi chiar daca nu te-au vazut niciodata.Asa cum mi-am gasit eu pe cineva care sa ma inteleaga, nu ma refer la iubita.

Ia-ti gandul de la sinucidere ca nu se merita sa mori pentru ca te ocarasc ceilalti.Ai potential si poti sa faci ceva cu care lumea sa te tina minte.
Se poate, totul se poate.

O zi buna sa ai tu si toti.

| Seby90 a răspuns:

Salut, been there done that.
Cu sinuciderile nu o sa iti iasa, pari sa fi genul las. Cat despre situatia ta. presupun ca ai undeva intre 16-18 ani. Viata abia incepe, ai rabdare, va deveni mai buna pe parcurs. Nu esti singura si nici ultima in situatia asta. Iti urez succes, primul lucru care il poti schimba este sa iti atitudinea, sa devii un 'winner'. Daca ai momente de slabiciune, cauta pe cineva cu care poti vorbi despre asta, e 'cel mai la indemana psiholog' sa poti vorbi cu cei ce te pot asculta. Nu mai pune botul la tot ce iti spune lumea.

O zi placuta iti urez.

| horia2012 a răspuns:

Din cate vad eu esti o persoana calculata, odata ce ai corectat textul inainte de al posta. Pentru ca daca l-ai scris din prima asa, esti chiar inteligenta. Separarea ideilor principale, respectarea semnelor de punctuatie... ai talent de scriitoare.
(nu sunt expert, doar ca unul care a citit destule de carti).

| Wøodenpints a răspuns:

Şi ai impresia că aici vei găsi specimene asemănătoare cu tine, să vă împărtăşiţi unii altora neajunsurile şi să suferiţi la sincron?

Eu nu pot decât să-ţi dau dreptate într-o privinţă: nu eşti inteligenta. Doar cerşeşti puţină atenţie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu, Wooden, nu.
Și eu mă simt în situația fetei. Și eu m-am gândit de nu știu câte ori să pun o întrebare asemănătoare, dar am anulat din cauza posibilelor răspunsuri ca acesta dat de tine. Uneori mă enervează și complimentele pe care le primesc de la unii, probabil și pe ea, pentru că simt că sunt false și nu există cale de salvare. Într-un caz din ăsta, chiar nu e bine să dai astfel de răspunsuri. Nu e ca acele persoane care postează melodii și fac urât dacă te iei de ce au postat; ne-a spus problema ei și atât. Sunt cazuri diferite.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu e bine să spun exact ce cred despre o astfel de persoană?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Dacă zic de ce, oricum nu o să îți pese pentru că ești complet detașat de oricine și prea egoist.
Voiam doar să te atenționez că încurci genul de persoană la care crezi că faci referire. E o diferență față de attention whores și persoana care a pus întrebarea.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi se par la fel. Adică, de ce te-ai plânge pe net în faţa unor necunoscuţi de defectele tale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Ca să găsești o rezolvare eventual? Și nu mi se pare ceva atât de rău. Când rămâi în pană de idei, când ai nevoie de cineva și nu ai cui să ceri ajutor, e un refugiu. Îți trebuie curaj și să știi să îți asumi reacțiile celorlalți.
Auzi, dar de ce nu îți văd răspunsurile în căsuța de reply?

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, mai nou, a te plânge în faţa celorlalţi înseamnă curaj.

E de la site, vezi notificările prea târziu sau deloc, aşa e la toată lumea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Păi este, pentru că te expui și îți asumi riscuri pe care unii nu și le-ar putea asuma. Sau puțin inconștient.

| Wøodenpints a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi eu dacă ies în colanţi roz pe stradă sunt o persoană curajoasă, pentru că-mi asum riscuri pe care alţii nu şi le-ar asuma? Ălea care-şi fac poze la ţâţe în oglindă sunt curajoase?
Este o barieră între curaj şi penibil, eu aşa zic.

| Lizzu a răspuns (pentru Wøodenpints):

Pentru ca uite, si internetul e bun la ceva
In realitatae e mult mai greu sa-ti dezvalui trairile si sentimentele, parerile atunci cand esti sigur ca toti le iau in ras si nu le considera importante, dar pentru tine sunt, fac parte din mintea si din fiinta ta cu totul, te construiesc.
Daca vrem doar sa judecam pe altii mai bine nu mai scriem sau nu mai vorbim, sunt multe persoane cu probleme de socializare...dar : noi ne avem pe noi si nu pe toti cei din jur, noi avem sufletul si trebuie sa ne urmam traseul propriu, separat de alte persoane. Nu te grabi niciodata sa spui cuvinte pe care sa le consideri mai apoi gresite si impulsive...
Trebuie sa ne ajutam intre noi cat putem, sa nu ne lasam sa cadem in haos, sa ne ridicam unii pe altii, sa tinem unii la altii chiar daca nu suntem rude.
Internetul e o cale mai usoara de a vorbi si de a te exprima cand nimeni nu te stie, atunci esti tu insuti fara masca societatii happy
Sa fim mai intelegatori, ne avem doar unii pe altii

| Wøodenpints a răspuns (pentru Lizzu):

Eu n-am nevoie de ajutorul vostru. Fapt pentru care nici eu nu vă ajut.
Şi mi se pare cam auirea mentalitatea asta a ta de "deschide gura doar dacă vrei să pupi în fund". Nu. eu deschid gura atunci când am ceva de spus, indiferent dacă e ceva de bine sau nu. Am dreptul la liberă exprimare.

| Lizzu a răspuns (pentru Wøodenpints):

Da, ai dreptul la libera exprimare, oricine are dintre oameni.
Ma refeream la faptul ca cuvintele spuse, chiar daca sunt ceea ce gandesti cu privire la o situatie, pot rani pe cineva mai mult decat e si pot face rau sa stii, mai ales cand cineva e cu moralul la pamant. Sper doar sa nu treci prin clipe grele si atunci cand ai nevoie mai mare de cuvinte blande de imbarbatare si ajutor sa primesti doar cuvinte seci care chiar te fac sa te doara mai rau si scormonesc in rani.
Nu e "pupat in fund" atunci cand chiar vrei sa ajuti pe cineva chiar si doar cu simple cuvinte, ele au putere si ne mai ridica moralul... Nu fi atat de drastic/a cu cei din jur, nu stii niciodata cand vei fi si tu in locul lor.
Te pup si sper sa nu interpretezi ceea ce spun eu ca fiind critici, nu sunt.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Lizzu):

Iar acum eu întreb: Ar trebui să-mi pese dacă cuvintele mele rănesc sau nu pe cineva?
Dacă se întâmplă să am o problemă, chiar n-am nevoie de cuvinte blânde şi îmbărbătare. Pe ăstea mi le pot spune şi singur. Când ai o problemă, logic ar fi să o rezolvi cât mai repede, nu să aştepţi compasiunea celor din jur.

| Lizzu a răspuns (pentru Wøodenpints):

Raspunsul la intrebarea ta este : DA, ar trebui sa ne pese tuturor de altii si de sentimentele lor...de asta lumea a ajuns unde a ajuns...
Ba da, ai nevoie de cuvinte blande si de prietenie si sa simti ca nu esti singur in problema ta.Toti avem nevoie si nu e urat sau rau sa recunoastem. Cand ceri un sfat nu astepti compasiune ci ajutor pentru ca toate resursele si solutiile ti s-au terminat.
Sper sa vezi mai vast totul si sa lasi caldura pe care o simti cand ajuti sa te inunde si pe tine in suflet. happy

| mary07 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Pentru ca simte nevoia sa se descarce si sa primeasca sfaturi, nu raspunsuri ca ale tale. Decat sa o critici puteai sa ii dai un sfat, nu sa ii spui ca nu este inteligenta. Esti tu in masura sa o judeci?

| Wøodenpints a răspuns (pentru mary07):

Da, sunt în măsură să judec. Mi-am dat eu singur dreptul ăsta, probleme?
A pus întrebarea pe internet, unde oricine îi poate răspunde. Ar trebui săse aștepte și la altceva în afară de pupincurisme inutile de 2 lei și încurajări nesemnificative.
Eu am fost sincer. Ai o problemă cu asta?

| ElleElly a răspuns (pentru Wøodenpints):

Singurul specimen de pe-aici esti tu.adevarul e ca nu i-ai răspuns acelei fete,tot ce au facut a fost doar sa ieși in evidentă. vrei sa iti răspundă oamenii la comentariul tau răutăcios doar ca sa pari interesant. vrei si tu sa fi băgat in seama, vrei atenție din partea celor din jur si nu nega asta.
Ei bine, totusi, afla ca nu esti buricul pamântului, nu ne pasa de mofturile tale de copil asa ca încetează sa te dai in spectacol si sa crezi ca esti mai bun decât ceilalți.crezi ca esti diferit, dar esti ca toți ceilalți:arogant si egoist
Ai chef de cearta? N-ai ce ace? Ei bine sa stii ca nu ne pasa, copil rasfatat ce esti! Chiar ti-o cauțiune cu lumânarea.
Indiferent ca esti pe internet sau in viata reala trebuie sa te comporti frumos altfel vei fi considerat ca fiind o persoana prost crescută si alte dezavantaje.
Tu te-ai folosit de faptul ca iti poti exprima liber părerea ca sa jignești acea fata.ea tocmai a spus ca nu se considera desteapta asa ca nu era nevoie sa-i reamintesti asta. avea nevoie de încurajări, nu de reprosuri.
Asuma-ti responsabilitatea.

P.S.:Ai avea prea mult tupeu daca ai nega totul si ai începe sa te certi cu mine cand sti foarte bine ca gresesti.

| ElleElly a răspuns (pentru Wøodenpints):

Si voi ceilalți nu ii mai dați mura-n gura cu explicatiile ca stie si el. vrea doar sa va extenueze psihic cu întrebările sale.e genul de persoana care vrea sa facă viata celorlalti o povara

| ElleElly a răspuns (pentru Wøodenpints):

Oh,ce dragut! Ai sters toate raspunsurile mele, inclusiv si pe ale tale, in speranta ca nu s-a intamplat nimic.Tu asa faci la toate conversatiile la care nu mai ai raspuns? Aproape ca mi-e mila de tine.In caz ca nu stiai "geniule'' si eu pot sa le sterg, insa nu o fac pentru. ca stiu ca am dreptate, dar tu...

| Wøodenpints a răspuns (pentru ElleElly):

Nu am șters niciun răspuns și nici n-am cum. Eu nu am raportat pe nimeni, mi se pare o actiune josnică.
Răspunsurile mele sunt șterse de admini, habar nu am de ce.

Uite: http://imgur.com/lObkTtf

N-am nevoie de mila ta. Păsterază-ți compătimirile pentru alții.

| ElleElly a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bine,sa zicem ca te cred.Totusi cam multe întrebări si răspunsuri sterse. Oare de ce?!
In primul rând nici n-am precizat cum ca mi-ar fi mila de tine,ci ca aproape imi e, chestie total diferită.In al doilea rand, mila mea gratis, se câștiga greu, iar tu nu ai rangul necesar pentru a ti-o permite.Tu meriți cel mult ignoranță.

| Wøodenpints a răspuns (pentru ElleElly):

CE te face să crezi că am nevoie de vreun sentiment din partea ta?
Ești doar o anonimă de pe internet. Părerea ta este absolut irelevantă. Nu contezi.

| ElleElly a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bon.Deci...am atins un punct sensibil, nu? Hahaha, copil ignorant.
Ideea e sa nu mai fi asa de arogant, daca-ntelegi ce vreau sa spun.

| Wøodenpints a răspuns (pentru ElleElly):

N-ai atins nimic. Doar mă plictisești și-ti dai prea multă importanță.

| ElleElly a răspuns (pentru Geass):

Problem? Eu cel putin am o scuza buna:sunt copil, insa nu unul ignorant

| Oana92 a răspuns:

De fapt esti deja depresiva si iti recomand un psiholog. Faptul ca recunosti ca ai o problema e foarte ok, dar trebuie sa o si rezolvi. Mergi cat mai repede la psiholog.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Oana92):

Dar parca tu spune-ai, intr-o postare mai veche de a ta, ca esti psiholog sau ma rog in devenire...nu?

| Oana92 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Da, sunt studenta la psihologie.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pai greselile daca pot spune asa, pornesc doar ca nu te iubesti. Nu faci nimica nici pentru tine. Cum crezi ca te va iubi sau admira cineva cand tu insati te arunci (eronat) la gunoi?
Incearca sa gasesti solutii, chiar uitatul in oglinda in care sa-ti admiri 'picul' de calitati pe care le ai apoi sporeste-le si ai sa gasesti solutia miraculoasa. O sa vezi ca cu perseverenta vei reusi. Iarta-te si corecteaza-te, Nu deranja pe nimeni... Ceva in genul asta!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Hmm,mergi cu prietenii si distreaza-te.

| mixxjim a răspuns:

Nu pierzi nimic fiind asa, decat poate sanse de a suferi mai mult din cauza "prietenilor" carora le duci lipsa acum. Termina-ti studiile si ajuta oamenii, o sa ai mult mai multe satisfactii ajutand pe altii decat suferind ca nu ai pe nimeni care sa te faca sa suferi happy

| mixxjim a răspuns:

Ce servicii oferi la nr. asta? poate te sunam si noi, sa nu te deranjam degeaba happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eşti atât de "închisă" în tine încât ai avut curajul să ne spui nouă toate astea? Fata pe care o prezinţi tu acolo sunt sigură că nu eşti tu! Şi oricum sensul vieţii tale e să îţi găseşti tu singură un-altul. Practic dacă nu reuşeşti să faci asta, trăieşti degeaba pe planeta asta atât de populată încât abia mai putem respira.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-ti schmbimodul de a gandi si de a concepe, trebuie sa incetezi sa plangi sa incerci sa fi fericita, fa lucruri care te fac fericita, nu musai agatatul.Incearca sa-ti lurezi corpul(slabest/ingrasi, dupa cum e cazul)
Normal ca daca tu te urasti si altii te vor uri.Nu are niciun rost sa te hranesti cu durere si sa stai retrasa si inchisa n fata tuturor, nu cred ca te uraste multa lume, doar ai tu impresia, crede-ma stiu ce spun.Citeste carti,iti vor dezvolta intelectul,straduieste-te sa te imbraci bine,uita-pe si tu cumse imbrca lumea, asa imbraca-te si tu. Daca nu ai bani de haine frumoase ia-ti de la second-hand, cunosc multi oameni foarte respectabili si eleganti care se imbraca de acolo.
Lasa sinuciderea la o parte, sa nu crezi ca daca te sinucizi cineva iti va plangede mila si te va compatimi/aprecia.
Invata sa vorbesti deschisa, imbogasete-ti vocabularul in carti etc. bafta

| zeulzamolxe666 a răspuns:

De ce nu mergi la manastire?

| BrokenArrow a răspuns (pentru zeulzamolxe666):

Şi ce rezolvă dacă merge la o mănăstire? :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru BrokenArrow):

Practic nimic, dar dacă e o persoană credincioasă, poate să își găsească un refugiu, măcar să aibă un minim de speranță până iese din situația asta. Să nu simtă că trăiește degeaba.

| HappyGirl4 a răspuns:

Incearca sa te muti in alta parte la alta scoala iti faci o prietena si ii cunosti toti prietenii dar inainte de asta du-te la un psiholog si fa cateva sedinte cu el dupa care te poti duce la o alta scoala si incepi un alt capitol

| victor73 a răspuns:

Fata calmeaza-te nu exista oameni urati vorba proverbului fiecare sac cu petecul lui.ca sa te placa cei din jur invata sa nu te plangi tot timpul.invata sa i asculti si pe alti.fi zambitoare chiar si cand esti suparata etc.

| WinxSirenix a răspuns:

Crede in tine fa-ti curaj sa vorbesti cu alti, nu conteaza ce spun ei!

| radomire a răspuns:

Cauta pe net articole despre mandrie... Problema ta e legata de eul tau, nu te poti accepta asa cum esti pentru ca te minti pe tine insati. Nu te mai compara cu altii din jur, nu-i mai analiza asa atent, nimeni nu-i perfect, tu vezi perfectiunea in ei si asta te face sa te simti atat de mica. Esti la fel de unica ca orice persoana de pe planeta asta, nu esti nici cea mai breaza, nici cea mai urata femeie, esti tu si atat. Incearca sa alungi din preajma ta tot ceea ce nu-ti place, fie si prietenele cele mai bune care de fapt nu-ti plac.

| AlroAlex98 a răspuns:

Faptul ca toata lumea te badjogoreste si rade de tine e doar in mintea ta,psihiul tau e distrus, te simti inferioara fata de ceilalti, trebuie sa te simti tu insati sa te consider la fel ca si ceilalti, tu ramai cu gandul ca esti inferioara altora, trebuie sa gandesti pozitiv

| Pupikツ a răspuns:

Dupa cum te vad, cum scrii si gandesti esti chiar o persoana frumoasa si deschisa! Esti gata sa iti faci o droaie de prieteni. Iti mai trebuie doar un ghiont in spate si esti pe drumul spe succes! Si chiar daca nu vei reusi in gimnaziu sau pe unde esti acum, cand vei ajunge la liceu nu te comporta ca si fata de pana acum: timida si cu gandul ca e cea mai urata de pe lume. Simte-te bine si incearca sa te integrezi! O sa vezi ca vei reusiwinking Multa bafta! Te pup dulcik :*

| KiddoBa a răspuns:

Consulta un psiholog.

| Kyttuh a răspuns:

-Te rog sa imi dai o poza de-a ta. Iti voi spune sigur daca esti frumoasa sau nu. Iti spun sunt experta in machiaj si coafuri si iti voi da niste sfaturi. In rest sa iti traiesti viata si sa nu ii bagi in seama pe acei oameni care isi bat joc de tine!

| LyLiana explică (pentru Kyttuh):

Ok.Lasa-mi id-ul si iti voi trimite una!

| Kyttuh a răspuns (pentru LyLiana):

AlyJustAKid@yahoo.com

| scumpete111 a răspuns:

Hey, incearca sa fii increzuta in tine, te inteleg pentru ca si eu am o astfel de prietena care se considera asa si plingehappyfii increzuta in tine repeta intr-una ca esti frumoasa puternica cea mai buna etc.....si sa vezi o sa aiba un efect poate o sa ai si prieteni))