| AliaMaria a întrebat:

Ce stiti de admiterea de la liceul de arte din Iasi?
Se intra cu media de 9.80-9.98(atat am avut eu, nu e chiar 10 curat, dar pe aproape)
Probele practice sunt grele? Adica trece asa, oricine sau desenele trebuie sa fie impresionante(eu am un oarecare talent la desen, dar vreau sa fac arte pentru a imbunatati ceea ce posed deja).

Cei care au intrat la arte sau cei care au terminat un liceu de arte, rog sa lase un raspuns.

Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

Vecinuca mea (ma rog, fiica ei) a facut la arte. Pentru ca nu a facut si generala la ei, nu a stiut bine conditiile. Si a intrat foarte greu. A dat doi ani la rand si dupa prima ratare a facut pregatire cu un profesor de la ei. Deci, trebuie sa impresionezi.

| AliaMaria explică (pentru Itanul):

Am inteles. Multumesc pentru raspuns.