| Smileee607 a întrebat:

Credeti ca daca as suna la oficiul postal sa intreb daca mi-a sosit vreun colet mi-ar spune cei de acolo daca a venit sau nu sau trebuie sa ma duc eu la oficiul postal?

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci acolo. E vorba de secretul corespondentei, si prin telefon, cei de la oficiul postal nu au cum sa stie daca e chiar destinatarul cel care intreaba.

| michelia a răspuns:

Primesti acasa o instiintare de la posta cind ti-a sosit coletul.
Daca tu ai senzatia ca intirzie, mergi la ghiseu cu buletinul si intreaba.
Sau te gindesti doar asa ca idee, ca exista cineva in lume care ti-ar putea trimite un colet si vrei sa verifici?

| Iwao a răspuns:

Poti suna, iti spun, pentru al ridica mergi la oficiul postal.