| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
CREDETI? ( sau ce parere aveti?) despre urmatorii termeni : " puterea Duhului Sfant ", "lucrari/prorocii "?

WARNING!
ATENTIONARE!

Daca nu aveti NICI O CREDINTA ( nu credeti in NIMIC!) (sau daca NU sunteti Crestini! ) NU! raspundeti DELOC acestei intrebari!
Raspunsul se va considera automat invalid NEFOLOSITOR, ERONAT!

P.s : Inca ceva;
Daca aveti o anumita religie ( specificati care e aceea - ) - pentru a reusi sa- mi dau seama de. diferente ( intelegeti voi.)

P.s La aceasta intrebare pot raspunde si agnosticii!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti bipolar. Vrei sa iti raspunda doar crestinii dar pe urma vrei sa iti raspunda si alte religii sau chiar

PS. sa nu uiti de WARNING! ATENTIONARE!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deschizi intrebare la conversatii, in care vrei sa-ti raspunda doar purtatoarele de batic cu 4 clase?
Adreseaza-te altfel credinciosilor, fara sa arati tuturor ca esti incuiat si n-ai anturaj.
Nu cred ca e greu sa gasesti credinciosi dornici de a dezbate astfel de termeni, dar ai gresit locul.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

"purtătoare de batic cu 4 clase"? De ce ai astfel de prejudecăți? E scris în Biblie ca femeia sa aiba capul învelit. Nu poți fi creștin pe jumatate și sa împlinești numai ce îți convine din Biblie. Ori iei Biblia cu totul și o împlinești, ori nu o mai împlinești deloc. Dacă scrie în Biblie că femeia trebuie sa aibă capul învelit, atunci așa e. Cât despre educație... Crezi ca pocăiții nu sunt tot oameni evoluați, inteligenți? Crezi ca sunt oameni izolați în peșteri care n au habar de lumea de afara? Am cazuri în familie si nu numai de pocăiți care au făcute facultăți, chiar și câte 2 facultăți și nu tocmai ușoare. Printre acele facultăți se numără și medicina, facultatea de drept, facultate în domeniul IT ului etc.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Musulman Cristian ortodox ori care religio o fi ia pe pământul ăsta nu uitați niciodată el este doar unul atâta timp cât îl porți inima ta atâta timp cât îl ai în inima ta si sufletul tău cu Adevărat pe el el o sa fie lângă tine mereu.