| OanaSall a întrebat:

cu o saptamana in urma am dar un test la romana. am invatat pentru el si am luat 10. problema este: am invatat pentru el toata noaptea (am invatat cuvant cu cuvant) si a doua zi stiam perfect tot si am scris la test mecanic. oare fac bine daca invat asa? daca nu ce metode imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| caporalul a răspuns:

Daca urmaresti notele da nu e nici o problema asa mai in vat si eu cateodata insa daca vrei sa iti ramina ceva in minte cu siguranta nu
eu tias propune urmatoarea metoda
1.fi atenta in clasa de obicei 40% din lectie se invata in clasa
2. daca ai vreo lexie necunoscuta apeleaza la (carti, net...etc)
3.incearca daca iti permite timpul sa inveti dimineata e mult mai usor
4. incearca sa inveti logic
5.iti poti face o schema a lexiei si sa inveti schema (e mai usor0
6.apeleaza la surse externe copiatul (daca vrei iti dau idei de copiat cate vrei)
mult succes
fundita?

2 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Buna! Nu este rea nici metoda ta, daca functioneaza. Desi, poate fi un pic obositoare. Eu zic sa te pregatesti cu mai multe zile inainte si sa inveti bucatica cu bucatica, dar sa repeti si chestiile de care ai trecut ca sa nu le uiti. happy Succes!

| AndaWest a răspuns:

Pana la urma e important ca ai reusit sa inveti si ca ai luat nota bunaoh go on