| myra a întrebat:

Cum as putea face o impresie buna? TREc in clasa 9`a. si acum trebuie sa`mi cunosc colegii.si nu stiu cum sa fac o impresie buna. s`au cum sa ma creada de treaba.Pentru nu vreau sa ma creada altfel de cum sunt eu.Va rog frumos ajutati`ma!

Răspuns Câştigător
| FlorenceVi a răspuns:

Imbraca-te cu gust, fii sociabila cu toata lumea (chiar daca nu-ti place moaca vreunui coleg sau daca ti se pare ca-i vreuna fitoasa), intra in discutie cu ceilalti, dar nu pune intrebari gen: cati prieteni ai avut pana acum? sau: parintii tai unde lucreaza, aveti multi bani? straight face de obicei cand intri intr-un colectiv nou intrebarile sunt: de la ce scoala vii? cum erau profesorii acolo? uite, de exemplu, la mine profa de "X" era "..."! ai inteles tu ideea happy. Sper sa te-ntelegi bine cu ceilalti, si app.sa nu fii emotiva, pentru ca ceilalti vor crede ca esti incuiata la minte, fii degajata si naturala (iti poti impune psihologic ca ii cunosti pe ceilalti de 45 de ani). Sper ca te pot ajuta happy si multa bafta la liceu :X! cu timpul te vei obisnui happy