| dani97 a întrebat:

trec in clasa a 9-a si vreau sa stiu cum se procedeaza. adica cum o sa ne intalnim cu clasa, cu colegii, deoarece nu cunosc pe nimeni. vreau mai multe detalii. mersi anticipat. funda:X

3 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Tot ce trebuie e să ai încredere în tine, să dai dovadă de bun simţ şi umor şi să fii sociabil/ă. Baftă la liceu!

| Ioonela a răspuns:

Buna! Nu stiu cum o sa fie la voi, dar cand am trecut eu in clasa a 9a m-am dus in curtea scolii si acolo in fata cladirii erau scrise clasele cu creta pe asfalt si noi ne-am adunat toti acolo unde era clasa noastra. Succes!

| ALSI a răspuns:

Pai intri in curtea scolii si te amesteci prin multimehappy. Apoi poti sa intrebi unde sunt cei de la a 9-a A, B...in care esti tu. Te intalnesti cu ei, faci cunostinta cu ei si sa deschizi un subiect de discutie. De exemplu cu niste fete despre haine (poti sa faci un compliment la o bluza, cevabig grin). Succes!happy