| anonim_4396 a întrebat:

Buna!winking Cum imi conving parintii sa ma lase sa imi fac 3 piercinguri in ureche? Am 12 ani jumate.happy Funda.happy

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Le spui calm că-ți dorești 3 găuri în ureche.
Pe mine m-au lăsat fără prea multe comentarii, tot pe la 12-13 ani, și încă le mai am.
Îți doresc multă baftă!

| fuzzer a răspuns:

Nu esti deloc cool, ca iti pui sarme-n urechi!

Dar, daca tu vrei asta..Roaga-i, si spune-le, ca o sa le faci o surpriza mare peste cativa ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te duci direct unde trebuie sa le faci ca nu ai nevoie de permisiune. Eu prima data mi-am facut cand era mama, a doua oara cu o prietena si a treia oara am mers singura. Faza e ca daca il faci prea sus sunt riscuri sa ti se umfle urechea, chestii naspa. Acum depinde de anumiti factori.

Dar poti sa iti faci si acasa singura gauri daca ai cercei medicinali care sunt diferiti, sunt ascutiti in varf. Ii dezinfectezi si ii apesi pe lobul urechii. Dar tare cu mult curaj. Va intra in primul strat ( asta e partea usoara ) si va fi inauntru iar ca totu sa fie gata il mai apesi inca o data dar mult mai tare ca sa iasa pe cealalta parte si gata. Nu o sa simti cine stie ce durere. Pentru ca te vei incalzii si mai ales locu acela. Mi-am facut si in ora deci e floare la ureche si i-am facut si unui prieten. laughing Da el a facut cateva grimase. Ideea e sa-ti faci curaj, dar cu aparatu termini mai repede dar e socu mai mare. postat la 22 Iulie 2013 20:50
Raspuns la intrebarea:
Hey!winking Cum imi conving parintii sa ma lase sa imi fac piercinguri in ureche? P.S. Am 13 ani.winking Funda.winking
Sterge raspuns
Status raspuns: Aprobat Editeaza
Daca esti fata las-o naibnii in pace ca nu o sa mai ai puf, o sa ai tepi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai devreme era un tip de 17 ani daca nu ma insel care nu stia sa isi lege sireturile iar acum, o fata de 12 care vrea piercinguri in urechi. straight face

| AleeLeo a răspuns (pentru anonim_4396):

?! Si ce vrei sa spui cu asta?!straight facestraight facestraight facestraight facestraight facestraight facestraight face

| Clawd3lw a răspuns:

Nu esti prea mica pentru asa ceva. Orice ai face nu o sa te lase decat daca sunt si ei nebuni.

| ALEX2402 a răspuns:

Nu e cazul sa faci asta la aceasta varsta! crede-ma!

| LiimeXdx a răspuns:

Intai te gandesti de doua ori si dupa mai vedem. happy Eu te sfatuiesc sa nu faci asta!winking

| Raptorz a răspuns:

De ce naiba ti-ai face piercinguri in ureche la 12 ani(jumatate, ce ***)?
Ma parintii tai nu te lasa din mai multe motive numai de ei stiute(100% nu vor sa te faca svaiter).

| blond a răspuns:

Eu zic sa-i spui ca si colegi tai au si tu vrei. si alea alea promitele chesti big grin

| Adinutzza2013 a răspuns:

Daca incepi asa de la 12ani la 18 ce te mai faci!? ( fite, nu esti o vedeta!)