| Just4Joker075 a întrebat:

cum pot scapa de singurate? Prieteni nu am, din cauza barfelor si a rautati unor persoane... vreau sa imi fac prieteni noi, cu ce sa incep?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate ar fi bine sa te evaluezi sa vezi de ce te barfesc asa zisi amici, ori cei pe care ii ai nu stiu sa te aprecieze.
Cauta-ti un alt grup de prieteni care te vor accepta cu ale tale calitati, dar si cu defecte.
Asa suntem toti, nu putem avea doar calitati, avem destule defecte, numai ca noi nu le vedem.
Fa-ti un grup restrans pe facebook din cei pe care ii cunosti, se poarta, si poate iti va surade norocul.
Nu te descuraja.
O zi frumoasa sa ai happy

| Just4Joker075 explică (pentru caramela):

Toti avem calitati si defecte dar pana la urma nimeni nu--i perfect. amici astia stie doar sa critice, sa vorbeasca, sa injure, să-si bata joc, sa barfeaasca, dar la ei nu se uita, si se cred prea perfecti

| caramela a răspuns (pentru Just4Joker075):

Asa este, vedem defectele altora, dar pe ale noastre...

5 răspunsuri:
| InVPent a răspuns:

Păi trebuie să ai și tu un hobby. Găsește persoane care au același hobby și nu va fi nevoie de un început. happy

| RAY a răspuns:

Intra pe siteurii de socializare gen omgle, apropo, sentimente.ro

| syd2 a răspuns:

Iti dau un sfat, incepe sa te schimbi pe tine.