| IamJoKeR a întrebat:

De când ma cunosc tot incerc sa gasesc o fată drăguță, normală, deschisă dar in acelasi timp si cu capul pe umeri. Prieteni nu prea am din cauza răutăți oamenilor si a vorbelor ieftine spuse de ei.
Acum 2 zile am cunoscut o fată super drăguță, de treaba, simpatică, si am inceput sa vorbim, are cont aici.Si la un moment dat mi-a dat de înțeles că iar place de cineva si am discutat cu ea sa rămânem prieteni, as vrea mult sa mai vorbesc cu ea, dar nu pot deoarece m-a blocat fara motiv, sper ca ca vezi asta si vreau să îmi spui de ce ai facut chestia asta.
Problema la mine este ca pun prea mult suflet și mă atașez de oameni, chiar dacă nu-i cunosc asa bine, cu cât încep să vorbesc cu cineva ma atașez de acea persoana. Ce pot face in situatia asta, cum sa trec peste?

Răspuns Câştigător
| Teilor a răspuns:

Treci peste, dragoste cu sila nu se poate.Incearca sa cunosti alte fete deschise, care si ar dori ceva cu tine serios.Nu doar sa si bata joc!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problema e ca nu mai gasesti femei serioase. Neserioase angro

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu o lungi cu o tipa prea mult,doar nu esti asa disperat dupa ea si tot universul se invarte in jurul ei.
Banuiesc ca ai si tu o viata personala,sper!
Vorbesti cat sa vezi ce e de capu ei si daca merita sa mai continui.
Practic va cunoasteti unul pe altul.
Cand vezi ca e ok,o inviti in oras.
O inviti,nu te rogi de ea,doar nu iti face o favoare ca iese cu tine.
Daca e interesata,va accepta,daca nu, accepta tu si mergi mai departe.
In cazul tau, nu e nevoie de prea multe detalii.
E treaba ei ca te-a blocat, mai sunt si altele fete.
Nu mai insista sa afli de ce si chestii de genu, nu vei rezolva nimic!

| RAY a răspuns:

Despre ce userita e vorba sa incerc si eu,sa vad daca ma blocheaza si pe mine,fata care l-ai blocat sa imi dai mesaj,man fetele simt disperati sexuali,nu ti-o spun in nume de rau,dar simt si eu simt asta, esti mult prea disperat,ele vor indiferenti, aroganti, cu incredere in ei, hotarati, asa arati multe nesigurante, acum i ceri mila sa te baga in seama daca erai mascul nu iti pasa de asta

| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, chestia asta cu atasatul este valabila la copilasii mici, care depinde de mama si tatal lor, tinad-se de fuat mamei, ca deh, este incapabils a aiba grija de el.
Tu esti un asemenea caz?
cati ani ai?
Cum poti afirma ca te atasezi de cineva?
Esti ca o capusa? II sugi de viata, bani, sau ce?
Poate este vremea sa te maturizezi si sa mai lasi atasatul de oricine, ca nu-i normal si nici sanatos.
Sentimentele " nu se ataseaza" ci sunt trairi care kle simti tu, in inima ta! Daca sentimentele sunt recirpoce, atunci este si mai bine, ca fiecare are simte ceva.
Asadar, lasa atasatul ala si invatat sa traiesti pe propiriile picioare si sa vezi relatiile diferit, nu ca pe ceva de care sa te agati (atasezi), ca nu va rezista nimic.
Fetele nu-si doresc asemenea capuse, ci barbati puternici, siguri pe ei, care nu depind de nimeni si nimic, care stiu ce vor, care spun ce gandesc cu toata gura, care au putere de decizie sau care stiu ce sa ceara si sa ofere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Continuă. E unica și ultima soluție.

| ywar a răspuns:

Pai te-a blocat pentru ca te-a vazut disperat sa-i bagi lemnu'- n soba! poftim... banana in plasa. Disperarea nu e buna. Uneori faptele ne dau de gol si ne-o iau putin inainte, fara sa scoatem o vorba.
De ce ai incerca tu aici sa-ti gasesti pe cineva cand ai si alte posibilitati?

| JustStitch a răspuns (pentru ywar):

1. Dacă eram disperat sigur eram deja la 9.
2 m-am purtat frumos cu ea.
3. Nu caut relații aici.
Raspund la intrebari in speranta de a ajuta si asa am început să vorbim. Nu am facut nimic stupid ca sa o deranj

| ywar a răspuns (pentru JustStitch):

Disperarea nu cere musai spitalul de fericire. Se vede cand un om este disperat sa obtina ceva. Se simte.
Te-a blocat! Asa si? Da-o-n... visare! sa se spanzure cu blockul pe care ti l-a dat.