| Zuzix_3861 a întrebat:

Cum se desparte fraza asta dupa parerea voastra? Trebuie sa anunti ca planul este sa nu veniti la timp. Multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Trebuie sa anunti/1 (ca) planul este sa nu veniti la timp /2

| Fetita a răspuns:

Trebuie = prima prop, sa anunti=a 2a propozitie, ca planul este = a 3a prop, sa nu veniti la timp = a4a propozitie... nu sunt sigura, chestiile astea le-am facut in clasa a8a si au cam trecut cativa ani de atunci