| T30D0RA a întrebat:

De ce e bine sa ai o familie, dupa parerea voastra? Veniti cu argumente. big grin

Răspuns Câştigător
| Mar a răspuns:

E ceva mai frumos decat familia? e plina de persoane dragi care te iubesc te ajuta cand ai nevoie unde nu exista minciuni nu exista bataie de joc. doar iubire happy. gandeste-te la acei copii care nu au mama si tata straight face sunt singuri bietii copii straight face si ei isi doresc ca in fiecare dimineata sa o vada pe mama si sa il vada pe tata. e greu iti dai seama. ok dar fara doi oameni casatoriti in care ori exista bautura si droguri ori bataie sau orice lucru negativ.aia nu e familie. pa pa :-)

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ca sa ai un sprijin, ca sa simti fericirea, ca sa ai cum sa imparti bucuriile, ca sa nu stii de singuratate, ca sa impartasesti iubirea...ca sa ai pentru ce trai!

| oz a răspuns:

Era o vorba, tristetea isi poate vedea singura de grija dar bucuria trebuie impartasita.
As vrea sa am langa mine o silueta feminina constanta, careia sa ii pese de mine...
As vrea sa am langa mine o creatura mica.care sa imi spuna tata.

| CarmenR a răspuns:

Pentru ca te vei trezi la o anumita varsta singura. Parintii tai nu vor mai fi, iar prietenii si prietenele tale vor avea fiecare propiile griji, preocupari sau chiar familii. Asa ca inevitabil te vei simti singura. In cazul in care vei fi implicata deja intr-o relatie serioasa, persoana de langa tine sigur va dori sa mai lase distractia si sa puna bazele unei familii (se mai numeste si ceasul biologic). In cazul in care nu vei fi intr-o relatie serioasa, te vei simti si mai apasata de singuratate (psihologie, pur si simplu). Mai departe tragi singura concluziile. Multa bafta!

| Monica a răspuns:

E inexplicabil, practic.
Atâta timp cât ai o familie. şi eşti alături de ambii părinţi, preţuieştei.
Ştiu ce spun.happy

| louis3 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa imparti cu cineva ceea ce strangi intr-o viata.Stii cum se zice:omul in viata trebuie sa planteze un pom, sa faca o casa, si sa aiba un copiltongue

| veronica a răspuns:

Pentru ca de aia existi si tu in momentul asta, daca oameni s-ar gandi sa nu faca familie atunci de ce sa mai traiesti? numai pentru tine esti atat de egoist sa le vrei toate pentru tine si sa nu le imparti cu o persoana iubita si apoi cu copii tai.eu cred ca fara sot si copii viata nu mai are nuci un rost.nimeni nu vrea sa fie singur si sa moara singur.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Copiii sunt comoara inimii tale happy
Gbu :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Familia este ce-lula de baza a societatii.