| anonim_4396 a întrebat:

cum trebuie sa procedez atunci cand sunt " atacata"; nu in adevaratul sens al cuvantului. Este vorba despre persoanele care imi fac rau, ma barfesc, chicotesc si bat apropouri atunci cand sunt prin preajma. Primul lucru pe care il fac este sa ma enervez, insa stiu ca nu este deloc bine. Nu sunt ca acele persoane care altceva nu stiu decat sa barfeasca si sa se poarte urat, consider ca sunt undeva mai sus daca nu procedez ca ele. Voi cum reactionati? ce sa fac in astfel de situatii thinking sad multumesc...( sunt o fire mai sensibila si ma supar foarte tare din orice nimic ). mersi

1 răspuns:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Nu trebuie sa faci nimic, exista politie in caz de alte probleme, mai grave. Daca te barfeste cineva nu trebuie sa pui repede in suflet.Asta e lumea.Rea! Nu avem de face.In locul tau le-as arata spatele(ca sa nu zic altceva), iti strica buna dispozitie si te pun intr-o situatie mai jenanta cand se poarta urat cu tine in public. Zi-le si tu cateva sa nu ramai asa, cum sa-ti zic, cu buza umflat.(scuze expresia). De restul, se ocupa Cel De Sushappy Sper ca te-am ajutat. bafta multa.