| MiSskAt-xx a întrebat:

Daca o persoana imi apare pe facebook la lista de apropiati, chestia e reciproca, adica apar si eu in lista persoanei respective? nu inteleg cum functioneaza...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e obligatoriu.Depinde in ce lista te baga persoana.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, tu nu apari. Dacă persoana aceea nu a selectat să apari și la el așa atunci nu vei apărea, dar dacă tu ai selectat ca el să apară la tine asta nu înseamnă că e reciproc.

| MiSskAt-xx explică (pentru OnuOnulică):

Asta poti selecta daca vrei, dar in caz ca nu selectezi o lista, facebook-ul pune in ce ordine vrea el, de asta intreb daca e reciporc sau nu

| OnuOnulică a răspuns (pentru MiSskAt-xx):

Nu e reciproc.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știi cum e? Fiecare face ce vrea.
La "Close Friends" poți adăuga una sau mai multe persoane.
Dacă tu placi o persoană, ori ești interesat de activitatea unei fete, deci nu vrei să ratezi nimic, din ceea ce postează ea, ce like-uri primește/oferă, ce comentarii scrie/primește, cu cine flirtează în public etc. îi introduci numele la rubrica "Close Friends" (Prieteni apropiați).
Dacă ea nu te place pe tine, deci nu e interesată de activitatea ta, nu te va adauga la "Close Friends".
Ți-am dat doar un exemplu. happy

Însă, dacă te are la "Close Friends", în general, te 'prinzi' imediat, fiindcă își face simțită prezența, prin like-uri rapide, comentarii etc. Dar, nu-i musai. Te poate 'urmări' și din umbră, fără să-ți ofere like-uri...