| Ana a întrebat:

daca puteti sa ma ajutati si p mine q ceva, trebuie sa ii scriu maine dirigintei un biletel in care sa o rog sa ma invoiasca vineri si nu am nicio idee, nu am mai scris niciodata biletele din astea. Daca puteti sa ma ajutati daca nu nu-i nicio problema eu doar v-am intrebare. mersi

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Doamna diriginta,

Subsemnata, (numele mamei tale), mama elevei (numele tau), din clasa (6, 7, 8...), va rog sa o invoiti pe fiica mea in data de (__), intrucat avem niste probleme personale de rezolvat.

(data inmanarii)...(semnatura mamei)

Doamnei diriginte (numele ei), de la (scoala)

ii dai asa mai simplificat si ii spui in fata ce problema ai...nu trebuie sa scrii acolo.sau o poti pune pe mama ta sa ii dea un telefon, mai simpluwinking

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa il scrie. Ea va sti mai bine decat tine.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dar de ce sa îi scrii, nu e mai bine sa discuti cu ia personal?

| Ana explică:

K o sa plec din oras q parintii

| Ana explică:

Ha ha ha straight face
ce-am mai ras, daca nu stii despre ce e vb mai bine CIOCU' MIC
si dup cum vezi am scris si corectwinking
pentru Sensei.BRO-----Andrei

| Ana explică:

Daca nu vezi bine, am zis motivul
ia uimeste-ma unde nu am scris corect?

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Pai stai, sa te invoiasca pe ce motiv?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, uite cea mai buna idee "doamna diriginta, vineri vreau sa chiulesc si nu stiu cum sa va mint ca sa ma luati in serios. Sincer scoala nu mi-e de foos, eu vreau sa lucrez la salubritate si ca sa matur pe strada am auzit ca nu rtebuie sa stiu nici sa scriu, nici sa socotesc. Deci aveti mila si nu ma mai chinuiti, dati-mi liber". Sint convins ca nu te va mai stresa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intii ca nu ai specificat motivul si nu esti singurul care vrei sa lipsesti, au mai aparut pe site si alti elevi.
Oricum, daca ai un motiv intemeiat de ce te stresezi. Vorba Brigaelei, ii spui mamei tale sa-i scrie, este mai convingatoar asa.
Si pentru ca ai simtit nevoia sa-mi raspunzi in felul asta, tine minte un lucru "cine ride la urma ride mai bine".
Apropo, vrei sa-ti arat unde nu ai scris corect?
yawn