| Myssteriusthanlife a întrebat:

dau funda! Acum 2 zile am mancat fast food ( am mancat mult )si de atunci am o permanenta stare de greata, am luat pastile si nimic. Nu ma mai pot gandi la mancare care contine carne ca imi vine si mai tare sa vomit. Ce pot sa am?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Conştientizare că nu-ţi face bine?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru NOname):

AI ajuns ca religiosii care il pomenesc pe Dumnezeu la fiecare 5 cuvinte, numai ca aici veganismul e religia ta.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu am mancat de 3 ori la KFC si de fiecare data mi s-a facut rau.Pur si simplu nu iti face bine un anumit tip de mancare...asta nu inseamna ca ai o problema.

| Drimmero a răspuns:

Probabil esti tu sensibila la stomac si nu ti-a picat bine. Ai bagat haplea in tine, nici n-ar mai trebui sa te intrebi de ce ti-e rau. Liniste-te, o sa-ti treaca in curand starea asta. Nu i-a picat bine stomacului ceva, cel mai probabil vei vomita si o se termine calvarul.

| Divy a răspuns:

Dereglare sau o toxinfecție alimentară.
Suc de lămâie (storci o lămâie și o bei)
sau mănânci usturoi sau iei o lingură de ulei.
Eu le-am încercat pe toate trei am vomat și după m-am simțit mult mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca nexium sau mergi la medic sa-ti recomande ceva.

| Panzer1945 a răspuns:

Posibil o toxiinfectie alimentara. Probabil carnea a fost alterata. Nu mai lua pastile dupa ureche, consulta un medic.