| Petrovic a întrebat:

De cel puțin o săptămână simt gust de metal în gură. Azi am încercat să mănânc cu o lingură de lemn, după câteva secunde, gustul de metal dispărând.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ingertryst a răspuns:

NU neaparat de la lingura, poate sa fie de l fiere, sau de la stomac, du-te la medicul de familie poate iti va da si o retea, sau daca nu, intreaba l o farmacie!

2 răspunsuri:
| weirdfirefly00 a răspuns:

Sunt unele boli generale care iti pot da simptomul aceste precum boli de ficat, anemie sau poate ai vreo coroana dentara metalica ce se deterioreaza. Ai grija, incearca la un stomatolog intai si daca nu gaseste problema, mergi la un medic de familie sa te indrume mai departe.