| Deutza_Andreea_1995 a întrebat:

De obicei plâng din cele mai mărunte lucruri fără să vreau și oricât încerc să mă abțin în acele momente nu pot. Uneori, plâng pur și simplu fără să știu de ce. Cum să nu mai plâng?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Esti tu mai sensibila, de asta plangi. Incearca sa te gandesti ce rezolvi cu plansul si daca merita sa plangi.

| Pricked a răspuns:

Poate asta va suna super lame, dar te intelg. E asa frustrant, nu? Sa plangi din aproape orice. Eu, una, chiar si atunci cand ma enervez sau cand pur si simplu cineva sau ceva ma irita, bam! brusc, simt ca mi se umezesc ochii. Si faza e ca si eu incercam atat de mult sa ma abtin, pentru ca nu e chiar ok sa plangi asa, dintr-odata, cand nu exista niciun motiv concret sa faci asta. Si nu prea imi iesea. Insa acum m-am obisnuit cu asta, adica sunt constienta ca sunt un om slab si urasc asta, dar nu stiu, acum sunt oarecum impacata cu toata chestia cu plansul. Poate asta ma face sa fiu si mai slaba... faptul ca imi imbratisez slabiciunile bla bla bla...si daca e asa, well *** it.
Oricum eu zic sa nu faci din faptul ca plangi des o problema, o chestie de care trebuie sa scapi. Pana la urma tot ceea ce faci este sa te exteriorizezi, ceea ce nu e deloc rau.
Plangi cand simti nevoia de a plange.

| wpetterssone a răspuns:

Plânsul este un mod de a scăpa de ceea ce este rău din tine. Dacă vrei să vorbești cu cineva sună gratuit din DTR la 116111 sau descarcă aplicația HappyGraff, dacă dorești să îți păstrezi anonimatul.