| Kesha1428 a întrebat:

la 12 ani am o stare emotionala foarte proasta.Incep sa plang din orce! Cum se poate remedia asta? Incerc sa ma abtin dar pur si simplu nu pot! Funda cel mai bun raspuns! Nu vreau ironii, pls!:* :*

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Oboseala si stres acumulat. Trebuie sa te descarci cumva, e normal. Daca problema persista eu zic sa te duci la un psiholog (atentie, psihologul e doar un terapeut, nu e medic.deci nu are de ce sa iti fie rusine). Incearca sa vorbesti cu mama ta, sau o persoana de care te simti apropiata. Si asa te descarci.

| baru a răspuns:

Sall. Este foarte greu sa scapi. Citeste unele cari Zen. Te va ajuta. Te rog sa sa incerci:In fiecare dimineata te uiti in oglinda si spui: Azi vreau sa fiu fericita! Vei vedea urmarile. Pa!

| iTami a răspuns:

Esti in perioada pubertatii si ai multe schimbari de dispozitie si de-astea.esti foarte stresata, tensionata, agitata.lacrimile sunt un mod de a da tensiunea afar din tine, stii tu.habar n-am ce ai putea face, nu cred ca poti.citeste carti zen,fa tai-chi sau chestii de-astea,mediteaza si altele. oricum, plansul nu e ceva rau, toata lumea o face a un moment dat.

| ĿФsт a răspuns:

Si eu am patit asta...dar am iesit cu prietenii si am uitat de toate...

| Ruddy_2272 a răspuns:

O sa-ti treca cand mai cresti. Incearca sa gandesti optimist si sa iei lucrurile mai putin importante in gluma...sa-ti gasesti motive de ras.Cand esti obosita se intampla, incearca sa te odihnesti.

| Gabrriela00 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla, esti prea obosita, esti stresata, ai multe pe cap si nu esti in apele tale. Odihnestete cand nu te simti bine si o sa iti treaca. Esti prea agitata si obosita. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| alexuta_1437 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel numai ca mie imi vine si rau...nu stiu ce sa fac...