| Curious2 a întrebat:

Buna, de unde ati invatat limba engleza?
Foarte multi colegi, de-ai mei, stiau foarte bine limba engleza, insa nu au invatat-o de la orele de engleza.
Multi din ei se uitau la filmele peoduse de Hollyhood si jucau jocuri produse de americani.
De acolo sa fi invatat limba engleza?
Spre exemplu, am avut un profesor de limba engelza care care incerca, in copilarie, sa traduca instructiunile de la astfel e jocuri. Jucandu-se si traducand zi de zi, a devenit pasionat de limba engleza.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De la desene animate poti invata usor.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Din jocuri cel mai mult, dar in ziua de astazi poti invata mai din orice, doar dorinta sa vrei este necesara, atat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu din desene animate laughing. Pe vremea mea nu exista Cartoon Network în română.

| Anonima163333 a răspuns:

Hey!
Pentru a învață limba engleza, exista mai multe aplicații. Eu folosesc Duolingo, și am progresat la aceasta limba.La început te testează, ca să vadă cât de bine știi engleza, iar apoi sunt mai multe nivele pe care trebuie sa le parcurgi.E distractiv, dar în același timp înveți cuvinte și expresii noi.

Succes!