| 123456789qwertuiop a întrebat:

Buna deci am o prietena(cea mai buna)pe nume elena.eu si cu Elena suntem prietene din clasa a 3 a.adica de 3 ani.si nu stiu simt ca vreau sa stau singura la scoala nu este vorba de rusine sau altceva.dar est ciudat ca vreau sa vorbesc cu ea acasa.asta nu inteleg.si nu stiu sa-i explic.va rog cum pot rezolva, si ce-i pot spune fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era prietena ta cea mai buna nu ai fi simtit nevoia sa o eviti.
Sunt genuri de fete care la scoala sunt cele mai bune prietene pe cand acasa nici nu-si vorbesc, si invers. Acelea ce numesc mai degraba amicitii.
Salut-o, schimba cateva vorbe cu ea dupa care spune-i ca mai vorbiti acasa. Cu timpul o sa i se parea ceva ciudat si ii vei spune ca ai nevoie de putin spatiu.