| sadgirlbby a întrebat:

Buna, deci imi urasc parintii, imi vine sa mor, mereu ma rog de mama si de tata sa imi ia iphone 13 si nu vor. Stau cu o zdreanta de Motorola, inainte imi iubeam parintii, le-am spus ca ii urasc din tot sufletul, macar iphone xs alb sa imi ia si spart as vrea dar ei tot nu, sunt niste nesimtiti, asa-i? Astazi i-am zis mamei ca o urasc si ca vreau sa ma arunc din bloc. Urasc parintii si voi ii urati pe ai vostri?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scriu zilnic saptamana asta... vacanta a adus prea multi troli mediocri pe TPU.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa te uiti la videoclipurile de mai jos, in care copiii aia isi urasc viata pentru ca au 0 educatie, traiesc in saracie lucida si isi strica sanatatea sapand dupa metale care intra in compozitia telefonului tau, un gadget pe care il iei de-a gata in viata ta pe care ti-o urasti maxim. Sa speram ca apoi iti reevaluezi pozitia si perspectiva asupra vietii.

https://youtu.be/JcJ8me22NVs

https://youtu.be/25fQfCzCpxk

https://youtu.be/JxLHXHjpal8?si=rEvZJRWUbAGO8T2R&t=480

https://youtu.be/ipOeH7GW0M8?si=7GylaH_NmN-SMW-q&t=508

| gemeni6226 a răspuns:

Stai linistita nici eu nu am fugit sa cumpar copiilor mei iphonuri!
Da serios! tu esti rau rasfatata! niciodata de aceea copii nu au avut astfel de ginduri fata de mine! mereu eram in relatii foarte bune! apoi dupa ce au avut banii lor si-au cumparat exact ce si-au dorit.Ce crezi tatal sau mama mea fugeau mereu sa-mi cumpere tot ce mi-am dorit?! a fost chiar un craciun exact la varsta ta cand absolut nimic nu am primit! am plins una buna dar nici prin gind nu mi-a trecut sa-mi urasc parintii! caci stiam ca tin la mine si in masura posibilitatilor imi cumpara de ce am nevoie! Daca nu iti schimb modul de a gindi nu te vad sa ajungi bine! nu vei ajunge sa fi un adult echilibrat si stimat!

| StoicAnalysis a răspuns:

Vrei ceva al tau? Munceste pentru el. Nimeni in viata asta nu iti da moca. Doar daca e ziua ta, ca in rest, trebuie samuncesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...să știi că telefoanele Motorola au o autonomie foarte buna a bateriei, de 5000 sau 5500 de mAh, față de iPhone-uri care au vreo 2500 sau 3000, deci, think again.

| EestiSodalane a răspuns:

Iti urasti parintii ca nu-ti iau un rahat de telefon? Calmează-te fata mea. Parintii tai se duc la serviciu și castiga niste bani care sunt ai lor, nu ai tăi. Parintii tai nu-ti datoreaza absolut nimic. Ar trebui sa fii recunoscatoare ca te lasa sa dormi sub acoperisul lor, ca iti cumpara si iti prepara mancare si ca iti finanteaza studiul.

| pufulescu0o a răspuns:

Nu, nu imi urasc parintii ca nu mi-au luat Iphone.
Nu ii urasc nici macar pentru ca au fost saraci care lucrau pe salariul minim si m-au tinut in anii 90, in dezastrul economic din acei ani, cu o pereche de pantaloni tot anul, o pereche de pantofi vara si iarna, plus la masa doar fasole si macaroane fara branza.
Deci da, se poate si mai rau, lasa-l dracu de iphone!