| mentholinks a întrebat:

Buna dimineata! Este buna? Eu ma gandeam sa incerc un stil de viata hedonist. Problema ar fi ca sunt falit si fara multi bani nu prea vad cum as putea face asta. Aveti vreo idee?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine fara multa carne si da o fuga la cinematograf mai des. E misto sa vezi filme noi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După un post de 24 de ore, doar apă pură, orice mâncare o să și se pară un banchet.
După 24 de ore în care nu ai dormit deloc, un somn o să ți se pară raiul pe pământ.
După o lună de abstinență sexuală, orice fată o să ți se pară Brigitte Bardot la tinerețe, mai ales dacă îi pui cearșaful peste față.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar acel stil de viata nu e facut de toata lumea pana la urma? Nu toti vrem placere? Nu vrea nimeni sa sufere pana la urma.

Nu iti trebuie bani pentru asta, trebuie doar sa stii ce te face fericit. Daca ai cea mai scumpa masina de pe lume, o sa vrei altceva dupa. Apare o noua dorinta si tot asa dorintele o sa existe mereu. Daca ai dorinte atunci suferi pentru ele. Dar daca nu ai? Daca renunti la asteptari si la dorinte de acest fel, o sa vezi ca o sa te simti fericit si asa.

| SilentRain a răspuns:

Fa rata la banca laughing)

| Dalmore a răspuns:

Da, productivă. Păi ce te face fericit?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Poți și fără bani! Banii n-aduc fericirea, vorba aia.
Poți și fără bani, doar cu „ambiția".
Succes!
A, și da, eu sunt fără chef de nimic, ca de obicei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e