| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Buna dimineata. Parca vad, cand s-o termina cu toata nebunia asta, stand scris mare cat casa pe burtiera aia la stiri pe toate programele: "Corona nu a existat! A fost o strategie de interes politic pentru a baga panica in omenire!" Voi ce credeti?

76 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Nu pot sa imi dau seama cum poate sa gandeasca unele persoane aceste aberatii cum ''coronavirus nu exista'', din cauza unor oameni ignoranti ca voi se raspandeste virusul tot mai mult in tara, ignorati sfatul autoritatilor si faceti ce va taie capul, fiindca virusul e ''fake''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Virusul corona este real si este mortal. La fel cum a fost ciuma neagra si gripa spaniola. Traim una dintre cele mai negre perioade ale istoriei. Si inca nu a ajuns la punctul maxim de impact! As zice ca doar mass media si lanturile de magazine mai trag foloasele de pe urma acestei crize medicale globale.
Mass media scoate stiri din orice tragedie, se hraneste cu orice dezastru care da peste omenire, din asta isi scot ratingul si banii. Lanturilor de magazine le convine sa aiba cat mai multi cumparatori. Daca rafturile sunt goale inseamna ca lumea cumpara pe rupte, ca si cum ar fi in fiecare zi craciunul si lumea nu si-a facut cumparaturile de sarbatori. In perioda asta se cumpara mai mult decat s-a facut in foarte multi ani la un loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce scăpăm de virus, să staţi afară la aer curat vreo câteva zile ca să vi se aerisească bine creieraşul ăla.

| eckblume a răspuns:

Teorie conspirationala. Nu cred.
Chinezii oricum isi revin dupa orice dezastru. Nu pot fi distrusi. Si logic ca exista virusul. Apoi nu stii ca in ghetarii aia exista virusuri mortale, iar cu incalzirea globala se raspandesc?
A mai fost un virus ucigas prin 2003 si tarile cu poluare foarte mare au favorizat raspandirea lui.
Mai ramane sa apara iar cei care cred in pamantul plat.

| Nume6 a răspuns:

Astea sunt conspiraţii, virusul există. De ce ar vrea ei să bage panica în omenire? Pentru ca economia are mult de suferit, nimeni nu mai produce nimic, toată lumea consumă, nu e deloc în interesul parlamentarilor.

| florin926481f a răspuns:

Mie mi se pare absurd sa crezi ca nu a existat si ca a fost doar o strategie pentru a baga panica in oameni.Totusi un semn de intrebare e cum a aparut virusul, oare de la lilieci sau animalul ala pangolin sau a fost creat in laborator pentru a distruge economia Chinei si a altor tari ca mai apoi sa se profite de situatia asta asta in favoarea celor care au planuit totul. dupa mine putem sa spunem ca e deja un razboi biologic.

| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Și după capul tau... Cine spanac profita? Ca toate economiile sunt la pamant.

| florin926481f a răspuns (pentru suntserios):

Vom vedea...e doar o teorie

| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Nu e o teorie. E un fake news. Diferente mari.

| florin926481f a răspuns (pentru suntserios):

Daca ce am spun eu e fake news atunci ce au spus cei de mai sus ca nu exista covid-19 ce mai e?

| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Aia sunt niste tâmpiți care cred ca ei scot capul din balta cu prosti. Darbin realitate ei sunt namolul din balta cu prosti

| minrest a răspuns (pentru florin926481f):

Aia sunt mai prosti si mai necinstiti decat tine, e drept.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Economiile erau catre pamant, dar nu indeajuns! Oricum venea criza aia neagra cat de curand, dar se pare ca s-a dorit grabita treaba. Daca tu ai un magazin da? Esti aproape de faliment, il vinzi ca na, sa scapi de el ca-ti face datorii, dar nu il vinzi la 1000 euro ci la 400 (e doar un exemplu cifra), vin eu si il iau. Ala isi vinde casa, ca mai are una, pe aia o inchiria dar acum nu mai are chiriasi, nu mai are nici bani, o vinde la pret mai mic, vin eu si o cumpar! Si apoi cand isi revine treaba, am ramas cu ele, magazinul il revigorez, am ramas cu spatiu cumparat si tot, casa o voi vinde la triplu pret ca va fi pretul atunci, sau o inchiriez teapan.

Cam ideea asta ar fi. Bani am ca dau drumul la tiparnita, nici o problema, ca federal reserve e privata, nu statul bate moneda in SUA. Si privatii aia dar si altii, asa procedeaza.
Ca nu au valoare dar tu nu sti, ca oricum cumperi cu ei dupa ce-i iei, dar o sa vezi in preturi si in altele pana la urma.
Misto nu? Dai drumu la imprimanta, iti face 10000 lei, te duci si iei un calculator beton cu ei, cam asa lucreaza, ca la ei nu se pune, nu-s falsi, ca ii face identic cu aia de pe piata.

Si criza din 29 tot scopul asta a avut. Daca analizezi faptele, o sa ajungi la aceasta concluzie, nu am eu info secrete ca nu am de unde.

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Doar ca planul tau are mici probleme. Aia de crezi tu ca vir cumpăra apartamente si afaceri si ei la randul lor vor avea probleme financiare... Toata lumea va avea probleme financiare... De la nea Vasile de la colt pana la Facebook

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Da, ai zis bine de la nea vasile la Facebook, toti vor avea probleme asa cum spui, insa asta e si ideea! Dar nu e vorba de astia, este vorba de marea finanta, masonerie, nu de cacao de Facebook sau Bill Gates, ori din astia.

Si ca sa vezi, Trump are avere de 9 miliarde, Trump de 90 de miliarde, dar Rockefeller si Rothschild au 500000 de miliarde (500 trilioane), de astia e vorba tata.
Aia care conduc lumea, nu de d-aia micii.
Si astia unde baga banii, niciodata nu pica. Adica tot aia care au facut si razboaiele mondiale, bine, nu aceiasi oameni, ramura aia.

Primu adica Rockefeller e putinel mai sarac ca al doilea, se bat intre ei, ca fiecare vrea sa conduca el tot globu, primul are petrolul si industria, al doilea are aurul si finantele (sistemu bancar), mondial zic. Niste dobitoci, dar asta este. Si sunt si altii, evident, nu doar astia.
Capitalismul crapa, de aia economiile sunt jos asa cum ziceai, cand nu mai are piete de desfacere, moare, supraproductia si altele au adus situatia asta. Si smecherii aia mari trebuie sa-si pastreze scaunele, isi mai prelungesc agonia asa, ca oricum pica sistemul clar.

Daca nu era situatia asta, nu vedeai tu corona si alte poarcarii, ca nu era asa necesar.
Mda, era bine sa ai tu dreptate, ma bucuram sa vorbesc prostii. Nici nu stiu unde se va ajunge, cand va fi varful, cand da inapoi, cea mai mare teama o am pentru alimente, sa nu cumva sa nu mai fie, pentru ca noi importam enorm, nu mai crestem gaini, porci crestem cam 1, 2 milioane pe an dar e f putin, oua cucu, si malaiu, uleiu, faina vin de la polonezi sau unguri.
Si atunci daca fiecare tara isi canalizeaza resursele pentru ei, ma intreb eu de unde vom lua noi mancare suficienta?! Aici mi-e mie sa nu vedem iadul cu ochii ca pe vremea lui ceausescu cand nu se gasea nimic, atunci era gol frate si permanent cam, inchipuie-ti (daca nu ai trait atunci), un Mega Image cam gol, doar ceva paine sa vezi, conserve de fasole, mazare, creveti si cam atat.

| AwGenetix a răspuns:

Eu știu ca iti este mai usor sa crezi ca nu e adevărat, dar trăim sfârșitul lumii.

daca 600 morți vi se par fake newz-uri, nu are sens sa mai discutam.

| Elena31Eleonora a răspuns:

Https://www.digi24.ro HOME > externe > SUA