| mentholinks a întrebat:

Bună dimineața! Voi vreți sa fiți fericiți? De ce?

15 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Toata lumea isi doreste doar ca fericirea eceva subiectiv. Imi doresc sa fiu fericit ca asta inseamna ca fac ce imi place si lupt pentru un lucru care mi-l doresc cu adevarat.

| RAY a răspuns:

Nu,fericirea este o iluzie atat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fericirea e o stare, nu un obiectiv.
Sunt bine, nu am probleme, dar asta nu inseamna ca topai toata ziua, si rad ca prostul.
Prefer sa ma surprinda fericirea, cand e cazul.

| Celcestietot a răspuns:

Fiecare este fericit in felul său, unii făcând rău, alții făcând bine.

| SilentRain a răspuns:

Nu, eu vreau doar sa fiu împacata și liniștită

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Fain.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Nu mai e, când cauti liniștea în haos

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Haosul e în mintea noastră, cel puțin asa e la mine.

| mudokins78 a răspuns:

Fericirea este o stare data de intelect si redata si de cei care te inconjoara! Daca esti negativist(a), nu se poate sa fi si fericit(a).
Trebuie sa vezi partea pozitiva a lucrurilor!
Eu stiu ca sfarsitul e aproape, dar gandesc pozitiv, ..murim cu totii.

| FreddieM a răspuns:

Nu doar ca vrem, trebuie sa fim fericiti. Tot ce facem in viata asta, absolut toate persoanele fara nici o exceptie, ne straduim sa facem pentru a ne aduce satisfactie sau fericire. Deci nu exista persoana nefericita. Daca suferim un moment deprimant, exista ceva care sa te readuca pe linia de plutire, chiar si statul in fata unei cesti de cafea iti aduce un dram de fericire, sau o destainuirea unei nelinisti pe umerii unui prieten. Suntem fericiti pentru ca vrem, este opinia mea.

| FreddieM a răspuns (pentru FreddieM):

In sustinerea teoriei mele de mai sus, dau un exemplu concret. Domnisoara babaciune2006 spune ca e nefericita, dar e onmiprezente pe TPU, care se pare ca ii este sursa dansei de satisfactie, doar nu sta pe site cu forta.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru FreddieM):

Și ce aș putea face, stimabile domn?

| FreddieM a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Scuze dar nu pricep intrebarea.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru FreddieM):

Ce aș putea face ca să nu-i „stresez" pe cei de pe TPU dacă stau la sat?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da, aș vrea. Când îi văd pe unii atât de fericiți, îmi vine să-i omor. tongue
Dacă aș avea în cine să am încredere...am vreo maxim 5-6 oameni, dar rar țin legătura cu ei. Și despre ce vorbesc cu unul, „detestă" celălalt. Așa că mna, mai bine rămîn „introvertită".