| JustStitch a întrebat:

Bună dragilor! Cand vedeți o stea căzătoare voi va puneti o dorință? Stiti ce inseamna caderea unei stele cazatiare, nu?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Țin minte o singură dorință, pe care mi-am pus-o pe la vreo 10-11 ani într-o seară. Era tot ce-mi doream atunci pentru că intrase într-o depresie. I-a luat ceva până să se îndeplinească... dar e acel sentiment de "mersi steluță căzătoare.pwp" laughing

| RAY a răspuns:

Da inseamna ca un meteorit a intra in astmosfera planetei, nu cade nici o stea, o stea e de 100 de milioane de ori mai mare ca pamantul ar fi imposibil asa ceva

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, imi pun o dorinta. De fapt, stiu cum pare, dar mereu cand privesc la stele imi doresc ceva.
Iar pentru mine, caderea unei stele, sau stelele in general au o semnfificatie putin diferita pentru mine. happy

| JustStitch explică (pentru DoarBogdan):

Caderea unei stele reprezinta moartea cuiva sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru JustStitch):

Desigur. Dar ar putea sa insemne si altceva. happy

| JustStitch explică (pentru DoarBogdan):

Si eu cand eram mic mi-am pus o dorinta si am avut ghinion, am ramas traumatizat in urma unui accident si de la acel eveniment nu imi mai pun nicio dorință, acum mai mi-am revenit happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru JustStitch):

Dar a fost doar un moment. Tu ce vezi cand privesti stelele?

Eu odata mi-am dorit ceva, si nu la o stea cazatoare, asa... la stele in general, si dimineata s-a intamplat ceva. Nu pot zice ca, gata, stelele sunt de vina. Acestea sunt doar o parte frumoasa a vietii care ii fascineaza pe oameni si ii face putin mai visatori daca le privesc asa. Asta e bine si frumos. Cu totii avem nevoie de putina "magie" in viata.
A si ai grija cand iti doresti ceva, crede-ma. Stiu prea bine ce inseamna o dorinta implinita si dupa sa iti fi dorit sa nu se fi intamplat niciodata. Dar bine... toata faza cu dorintele este o alta parte despre care as putea sa vorbesc ore happy

| T0T a răspuns:

În primul rând nu cade nicio stea ci sunt niște particule provenite de la comete ce ard în apropierea atmosferei noastre.
În al doilea rând în unele culturi e ceva de bine, în altele ceva de rău dar adevărul e că nu se va întâmpla absolut nimic dacă vezi una sau îți pui o dorință.
Mai îmi pun dorințe, dar doar din lipsă de ocupație.

| Idkidk a răspuns:

Nu mereu.Îmi pun câteodată.

| JustStitch explică (pentru Idkidk):

Ce dragut happy

| Idkidk a răspuns (pentru JustStitch):

Mă bucur că ţi se pare drăguţ. happy