| ruxandraf a întrebat:

e sfarsitul semestrului si vreau sa intreb daca profii de romana si mate pot sa ne incheie media cu 4 note. (avem 4 ore pe saptamana)big grin mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Razvanel93 a răspuns:

La 4 ore pe saptamana trebuie sa ai 5 note ca sa te poata inchetawinking

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da, poate sa incheie mediile si cu 4 note, chiar si mai multe.
Poti sa ai patratelul plin de note, important e sa-ti iasa media.

Toate cele bune!happy

| MissAvocado a răspuns:

Da atata timp cat a 4 -a nu e cea din teza...
se poate incheia

funda?

| valyalexia a răspuns:

Nu poate sa incheie cu 4 note daca aveti 4 ore pe saptamana din fiecare min 5winkinghappy

| CainePeVine a răspuns:

Nu nu au cum

Cate ore ai pe saptamana +1 nota atatea trebuie.

Media normala notele adunate impartite la cate sunt.
Media romana mate(geografie sau istorie clasa a 8-a)
notele adunate(romana mate 5 geografie 3 istorie 3)impartite la cate sunt apoi rezultatul fara sa il rotunjesti inmultesti cu 3, aduni cu teza, si imparti la 4 si rezultatul asta se rotunjeste si afli si media laughing.

| Lucaci a răspuns:

Desigur! Pot incheie si cu 3

| tymy_1297 a răspuns:

Da.Maxim cinci :{