| WhoCares a întrebat:

Bunahappy
Eu as vrea sa plec la colegiu/universitate in strainatate si am cateva intrebari si de asemenea cei care au plecat sau care au cunoscuti care au facut facultatea acolo as vrea sa stiu unde si cat de greu a fost.
Idee e ca nu pot sa dau mai mult de 15.000-20.000(maxim) de dolari pe un an, deci:
1.America sau Canada?(si in ce oras)
2.Ce facultate care sa se incadreze in bugetul pus?(Business management)
3. Dupa ce iau viza, imi poate expira in timpul facultatii? adica trebuie sa ma intorc?
4.Ca ce as putea sa ma angajez acolo pe parcursul facultatii sa stang bani sa platesc macar jumate din al doilea an(nu pot sa ii las numai pe ai mei sa plateasca)
5.Colegiu sau Universitate?
6.Cum pot lua bursa/burse?(am inteles ca pot lua mai multe)
Cat conteaza media din liceu si cat conteza bacul?
Va rog mult daca aveti povesti legate de subiect, mi-ar placea sa le citesc:*
Multumesc anticipat.(Dau funda)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută pe You Tube, sunt video cu informații.
Pe situl acesta este un ghid complet în care vei găsi răspunsul la toate întrebările tale.
https://www.internationalstudent.com/study_usa/