| Dutza_Andutza_1984 a întrebat:

Buna,eu seara cand merg pe strada singura ma simt urmarita, cu toate ca nu e nimeni pe strada.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

E doar un sentiment de frică.
Încearcă să scapi de el, relaxează-te și spune-ți că nu e nimeni.
Baftă!

| Dutza_Andutza_1984 explică (pentru Musique):

Pana acum e singuru raspuns, dar mai astept si altele, dar oricum mersi pentru sfat!

| Musique a răspuns (pentru Dutza_Andutza_1984):

Să crești mare!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori te încurajezi prin învingerea fricii ori nu mai ieși seara pe stradă!
Pa, pa.

| Kaℓi a răspuns:

Poate ca suferi de anuptafobie + agorafobie nocturna. Nu mai umbla seara singura!

| Wøodenpints a răspuns:

Chiar crezi că persoana ta este atât de importantă încât cineva nu are nimic altceva mai bun de făcut decât să-și piardă vremea urmărindu-te pe tine?

| Dutza_Andutza_1984 explică (pentru Wøodenpints):

Am senzatia ca ma urmareste o energie rea, nu cineva care vrea sa imi ceara nr. de tel. happy =)

| Wøodenpints a răspuns (pentru Dutza_Andutza_1984):

În primul rând nu există astfel de energii. Și dacă ar exista, n-=ar avea oricum ce rău să-ți facă.

| drogh a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta dar am trecut peste. E doar un sentiment de frica si atat pe care l-am invins singura sau am luat pe cineva cu mine sa ma simt in siguranta. Fa si tu la fel!