| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. Am 13 ani si nu stiu de ce dar parca as vrea sa incep sa port tanga, gen bikini sau cum se mai numesc. Mama are 43 de ani si in prezent, inca poarta, cred ca are maxim 7 perechi de chiloti normali, restul sunt doar chiloti tanga doar ca normal ca nu pot lua decizia asta de una singura si daca vine momentul in care trebuie sa imi cumpar nu o voi face singura, gen vreau sa fie si ea. Mama imi da voie multe chestii si unele prietene se mira, normal ca nu sunt exagerate dar na, unele fete au parinti mai stricti. M-a lasat sa ma pensez si sa imi vopsesc sprancenele spunandu-i tatalui ca am 13 ani, nu 3(nu ca nu era de acord, dar parca regreta ca acceptase), m-a lasat sa imi fac inca 4 gauri in urechi(in total am 6), m-a lasat vara trecuta sa imi vopsesc varfurile blonde, m-a lasat astă-iarna sa imi pun unghii cu gel(doar ca aici regretase si mi-a spus ca mai bine nu ma lăsa) si cam la astea s-au mirat unele prietene, eu nu cred ca m-a lasat sa fac cine stie ce incat sa se mire acele fete. Asa, revenind la "chilotii tanga", o data mama a început in gluma sa rada spunand "tu inca porti chiloti de babe?" si mereu imi spune ca ma comport ca un copil de 3 ani si imi spune ca am crescut mare, băgând motivul ca mi-a venit ciclul, ca am par in anumite zone ale corpului etc. Deci, mai mult ca sigur m-ar lăsa sa port dar mi-e rusine sa ii zic ca vreau sau sa ii propun sa imi cumpere, oh da, am uitat ca o data eram in mall si a vazut un mini-sutien si m-a intrebat râzând "nu vrei si tu unul?" (am acasa dar nu il port, l-am luat de curiozitate si nu m-a certat, credeti ca e cam acelasi lucru ca la chilotii tanga?) si sa stiti ca daca vreti sa comentati cu "esti prea mica, nu face greseala asta" etc o sa va pierdeti timpul degeaba. Am auzit ca sunt mult mai comozi, mai ales vara cand e foarte cald afara sau atunci cand vrei sa porti colanti se va vedea dunga de la chilotii normali deci majoritatea fetelor prefera tanga. Nu vreau sa arat mai sexy, vreau pur si simplu sa ma simt mai comod. Pareri si sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bella993 a răspuns:

Nu e nici o problema in a purta tanga, atata timp cat vrei tu, nu ca te preseaza mama ta sa nu mai fii " bebe". Daca asta te va face sa te simti bine, cumpara. Dar nu te lasa influentata de nimeni, nici macar de mama ta. Bineinteles, ca sunt anumite decizii pe care nu le poti lua singura, data fiind varsta ta. Un copil trebuie lasat sa se dezvolte frumos, dupa cum poate si vrea. Poarta daca vrei, daca nu, nu purta. Oamenii sunt rai si zic multe. Nu suntem la fel. E normal sa ai par in anumite zone, ciclul, dezvoltarea sanilor. Toate astea fac parte din viata unei adolescente. Odata trebuie incepute toate, doar tu decizi cand, dar nu te lua dupa altii. Fii tu cum vrei sa fii, nu cum vrea altul. Multa bafta! happy ^_^

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La 13 ani multe cunosc gustul interzis - e prea devreme pentru chiloti cu atan cwr numai ca se poarta da, lipseste sa ne trezim maine cu lumea care merge cu boaȘele la vedere pe strada

| Sofer a răspuns:

Zi mamei tale ca vrei chiloți tanga.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nu te poți compară cu mama la capitolul asta, mama ta e femeie, tu în ești copil

Eu una nu vad ce sens au genul ala de chiloți, ii vad mai mult pentru femeii nu pentru fetite
Sunt sexy și atât, nu e nevoie sa fi sexy la ani taii, plus ca sunt f incomozi
Crezi ca să ai o ață în c*r e comod?

Ramai la cei clasici '

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Sunt de 10 ori mai comozi decat aia care iti cad frate si ti se vede curu (incepand de la spate, nu de la picioare).

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Depinde, fiecare considera ce vrea si din cate am inteles de la fete sunt mult mai comozi si NU vreau sa arat sexy sau ceva, vreau sa ma simt EU mai comod, crezi ca ma simt comod atunci cand sunt in public si chiloții normali imi intra in c*r iar eu nu pot face nimic gen sa imi ating fundul tranganu-mi chilotii? deci clar cred ca sunt mai comozi cei tanga si pana la urma sunt doar niste chiloti care sunt putin mai diferiti si pe langa asta, nimeni nu o sa vada ce fel de chiloți am si nimeni nu va fi interesat de asta, pererea mea

| AdrianVoicu a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Poartă ce vrei, nu ma doar capul

| CerealaCuOchi a răspuns:

Doamne fata, ce greseala ar putea fi? Eu port tanga de la 10-11 ani, nu ii suport pe ailalti. Oricum nu vede nimeni ce porti pe dedesubt, si daca vede macar n o sa rada de tine ca ai "chiloti de babe"laughing ia ti fata linistita