| chrystyna a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum e sistemul asta din facultate? cum functioneaza mai exact? In primul rand ce sunt alea credite? Eu sunt la managment id si de fiecare data cand incerc sa intru pe platforma elerning e ceva in neregula cu site-ul, asa ca nu ma pot informa.Pt cei care st deja la fac si aveti mai multa experienta, imi explicati si mie cum e cu creditele, examenele la disciplinele obligatorii si optionale? App, am primit doar 9 carti pe un cd.Nu trebuie sa fie mai multe oare? de unde iau eu cursurile si restul, mai ales ca nu st in tara, din ce o sa-mi dea examen?
Astept cat mai mule raspunsuri si serioase.please.

1 răspuns:
| pheonix_2254 a răspuns:

Pai creditele se acorda la fiecare examen luat ...deci se dau credite numai pentru examenele luate. la sfarsit se aduna toate creditele de la toate examenele sau verificarile pe care le-ai luat ...si in functie de cate ai acumulat poti sa promovezi anul sau nu. la mine minimul de credite este de 40.Ca sa intelegi mai bine mergi la secretariatul facultatii tale si o sa ti se explice mult mai clar.