| kitisupercool a întrebat:

Buna,imi spuneti cate tipuri de design exista? Eg:vestimentar,interior, altele nu mai stiu. Funda

4 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna! happy
tipuri de design :
vestimentar, interior, exterior, experimental, de cercetare
si cam atatea stiu si eu happy

| Against a răspuns:

Bijuterii,jocuri,cercetare

| passarisMB a răspuns:

*Design Patterns-sunt solutii care si-au dovedit eficacitatea in rezolvarea problemelor care apar in sistemele software orientate-obiect
*Design-eri de bijuterii
*Design-eri de jocuri
*Design-ul experimental-nu sunt experimente reale, deoarece rezultatele nu pot fi generalizate. In unele situatii insa, in functie de ce anume se studiaza, rezulatele pot fi generalizate.
*Design de cercetare

| PooChai a răspuns:

Graphic design
brand design
packaging design
product design
Furniture design
interior design
Fashion and textile design
Interaction design
website design
Transport Design
service design
Retail design
Building design