| Tena a întrebat:

In ultima vreme ma trezesc foaret tarziu.Cum sa incerc sa ma trezesc mai devreme?

Răspuns Câştigător
| leighton a răspuns:

Mai simplu,...te culci mai devreme

6 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pui sa sune tot ceea ce poate suna: telefon si toate ceasurile din casa! In plus, rogi prietenii, parintii si toate rudele sa te sune pe telefon dimineata!

| a1doru a răspuns:

Pune ceasul sa sune.

| T7uk a răspuns:

Sau telefonul

| diamar a răspuns:

Te-ai putea culca mai devreme.Dar nu vad de ce ai vrea sa te scoli mai devreme atata timp cat este vacanta.Asta daca mai esti la scoala sau liceu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te culci mai devreme, nu bei/nu mănânci produse cu energizante (înlocuieşte-le cu un lapte cu miere seara, calmează şi relaxează), îţi pui ceasul să sune. Sau mai e o modalitate care am folosit-o eu : încerci să te trezeşti cu ajutorul ceasului foarte devreme ca să îţi fie somn, stai trează şi te bagi în pat când trebuie să te culci. Fixează-ţi bine în cap când trebuie să te trezeşti, funcţionează.

| Marct a răspuns:

La ce ora te culci, cate ore dormi? Vezi niste sfaturi aici http://florinrosoga.ro/blog/cum-ma-trezesc-devreme-dimineata-productiv/ sau aici http://www.mayra.ro/......devreme/2/