| oProasta a întrebat:

Înainte sa pun intrebarea trebuie sa mentionez ca sunt fata.
La scoala profesorii le spuneau baietilor sa nu loveasca fetele, desi intre copii mai des e invers. Ideea e ca nu inteleg de ce fetele se comporta astfel. Eram la scoala si nu stiu de ce niste colege s-au apucat sa bata un baiat ( pe spate, in c*r, etc ). Baiatul din instinct ia ars uneia o palma peste fata si... Doamne! Cum s-a apucat de isterizat aia. Si cu cine a tinut profa? Normal ca cu fata. Alte intamplari au mai fost cand fetele loveau baietii intre picioare, dar nu cu scopul de a se apara. Iar profii tot cu ele tin. Mai sunt si barfele. Pa dincolo e "BFF" -ul lor, pe dincolo barfesc despre ea. Online am observat ca ele deja se dau drept depresive, ca se taie, ca sunt "tomboy", ca una ca alta. Nu inteleg de ce sunt false. Vreau sa stiu cum se face ca eu nu sunt astfel? Cum pot sa le conving si pe cele ca mine sa li se impotriveasca? Pur si smplu nu le inteleg pe proastele alea! Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Văd că dta ai ales să te prezinți aici ca oProastă. Fiecare e prost în felul lui.
Să îți spun de ce fetele dau în băieți. Animalele când au presie la hormoni, se numește a fi în călduri, devin agresive, mai ales masculii. Astfel acele fete, care îi lovesc pe băieți între picioare, sunt un pic turbate, și de fapt ele vor sex. Cam asta e ideea. Astfel nu sunt proaste la nivelul rațional al gândirii, ci turbarea de care spun le face să fie mai puțin inihibate și își descarcă energiile provocate de hormoni în agresiune. Să te uiți pe You Tube la pisici care se bat de le zboară bucăți de blană prin aer, din acelaș motiv. Nu ai ce să le faci la colege, lasă-le în zeama lor.

Răspuns Apreciat de Editori
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E bine că tu, spre deosebire de ele ești o persoană mai liniștită. O să ai mult de câștigat din această cauză. Oamenii din jur respectă persoanele ca tine la nivelul pe care îl merită și au o încredere deosebită, mai bine zis nu se așteaptă la surprize neplăcute din partea lor. Cel mai important pentru tine e să rămâi o persoană cu bun simț în continuare și vei avea o viață decentă.

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

"Pur si smplu nu le inteleg pe proastele alea!" - nici nu trebuie. Si nu e treaba ta nici sa le judeci si nici sa le aduci de partea "luminii".
Tu ce ai facut cand ai vazut ca profa ii tine partea nedrept acelei fete? Ai facut ceva sau ai tacut?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece e lumea fetelor. In ziua de azi a fi fata = a fi printesa. Pot face tot ce vor, absolut toti tin cu ele. Pot avea orice fita ca tot gasesc cate un "fraier" care sa le faca pe plac.
Intamplare reala: in clasa 9-a o fata a aruncat o carte intr-un baiat cu plina putere lovindu-l chiar la buze, baiatul a sangerat instant de nervi vroia sa-i deie una macar asa peste spate, imediat profesoara a sarit in apararea fetei., desi cand fata i-a spart buzele la baiat n-a zis nimic.