| gaby5995 a întrebat:

La acvariu trebuie si chestia aia care baga oxigen (Scz pentru exprimare, dar nu stiu ce e exact)? Traiesc pestii fara aia?

5 răspunsuri:
| Purgatoriu a răspuns:

Depinde si ce fel de pesti ai.

| Kasia a răspuns:

Unii pesti pot trai fara oxigen, altii nu.
depinde de ce ai tu.

| DoarSteff a răspuns:

Daca nu ma insel. (si sper ca nu) tu vorbesti despre filtru. pai filtrul este pentru a curata acvariul. Daca vorbesti despre altceva atunci scuze. happy

| lexi21 a răspuns:

Si pesti ca si orice vietuitoare consuma oxigen si in cazul in care acvariul nu e descoperit trebuie si "chestia aia"

| Alex96CM a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai oxigenator, dar de preferat este sa il ai, si oxigenator si instalatie de filtrare... Asa nu traiesc pestisorii daca nu le schimbi apa in fiecare zi, sau de 2-3 ori pe zi daca este temperatura ridicata in incapere.