| FineBroAndy a întrebat:

La teza la mate am gresit cateva subiecte si cred ca o sa iau nota mica crying(de exemplu 7) si mama mea se va supara si cred ca nu o sa ma mai iubeasca.Adica ma pun in locul ei:Copilul meu sa ia o nota mica. Dar am mai luat cateva nu numai una si de asta imi ie frica...crying. Ajuati-ma va rooog! Dar mama, nu am cearta niciodata pentru note. Dar acum nu sunt sigur ca va fi la fel.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mama ta te va iubi orice s-ar intampla, toata viata ta. Se va supara, e adevarat, dar asta n-oi va face sa te iubesca mai putin.

| liveincolors a răspuns:

Orice nota ai lua, mama ta tot te va iubi. Poate va fi dezamagita, dar ii va trece. Incearca sa mai iei saptamana asta care a mai ramas, niste note la mate, poate se rezolva ceva si-ti creste media.

| Cleona a răspuns:

Ma ma ta nu are cum sa nu te mai iubeasca, te v-a iubi orice s-ar intampla, si pentru niste note, ca orice parinte responsabil cu educatia ar vrea ca tu sa inveti, poate te v-a certa putin, da se v-a termina in 2 minute, nu va veni sfarsitul lumii pentru cateva note proaste, ai putina incredere in tine!

| AngellSthefan a răspuns:

Nu vei pati nimic. Parintii te iubesc oricate prostii ai face. Ei te iubesc necondionat. Asa ca nu mai plange. Doar o sa-ti faca morala si cam atat. Fii fericit. Doar de asta a venit vacanta.

| Nimic special a răspuns:

Inseamna ca esti tocilara si mama ta are "babau" la cap. Sicer mi-e mila de tine. Dar sa stii un lucru orice note si orice prostie ai face mama ta tot te iubeste, vei ramane mereu fiica ei cu rele si bune. Deci din pricina asta nu te mai ingrijora. Cand o sa ajungi la liceu o sa vezi ca si 5 e bun.winking Acum ia-o cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta te va iubi mereu, neconditionatlaughing>
Eu anul trecut m-am cam jucat cu o problema de 3 puncte(avea mult subpuncte) si am crezut ca iau 7laughing. Am ajuns acasa plangand si tatal meu mi-a zis sa-mi vad de treaba si a mers cu mine la cumparaturi. Cand l-am anuntat ca am laut 10, n-a zis nimiclaughing.
Desi la inceput poate parea dur, un parinte nu-ti doreste decat binele.