| alinus a întrebat:

ma numesc Alina.si am primit acum 2 zile o catelusa in varsta de o luna jumatate si i-am pus numele sasha. problema este ca schelaie tot timpul cand nu este langa mine, daca ma duc la toaleta ea vine dupa mine si schelaie la usa pana ii dau drumu inauntru sau ies eu afara.la fel cand sunt plecata la scoala, dimineata ramane singura si schelaie si latra...si habar nu am ce sa fac sa nu mai schelaie...VA ROG AJUTATI-MA!

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Vrea atentie tot timpul, nu ii place sa fie neglijata. cumpara o jucarie de plus sa aiba ocupatie.

| alinutzacodruta a răspuns:

De ce nu ii cumperi o jucarioara ceva?tongueasa o sa aiba ocupatie happy

| pisoias a răspuns:

E mica si esperiata pentru. ca si-a schimbat stapanul probabil.Intr-o saptamana se va acomoda si nu va mai fi asa de "plangacioasa" ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt toti puiutii, inca nu cunoaste casa, nu se simte in siguranta, probabil este si rasfatata...Tot ce poti face este sa-i oferi multa iubire, sa te joci cu ea, sa o educi si sa ai multa rabdare.Pana pe la 9-10 luni iti va da batai de cap, dar merita efortul, te asigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obisnuieste-o cu un ursulet de plus, sau nu stiu happy te priveste ca pe o mamica, si te iubeste happy
Imi plac mult catelusii catelusii love strucklove strucklove struck
Multa sanatate tie si micutei happy kiss
Mult succes happy