| pishoiashu a întrebat:

Ma numesc Ana si am 12 ani.Imi place un baiat de 14 ani si nu stiu daca si el ma place.Intr-o zi mi-am facut un id si m-am dat drept o prietena de-a mea ca sa aflu daca si lui ii place de mine, iar el a sp ca nu ii plac. Dar el a vorbit intr-o zi cu o prietena comuna de-a noastra cu care amandoi ne intelegem foarte bine, iar ea l-a intrebat daca ii place de mine. El a spus ca ii place si ca vrea sa fie cu mine.Nu stiu ce sa cred. Ii place de mine sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A spus ca nu si a spus ca da.inseamna ca ii place de tine si spera sa mai fie cu vreo 5 ca tine.de aia minte. te place dar ii mai plac si altele.

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai rabdare, nu te grabi, daca ii place de tine v-a gasi el o modalitate sa iti spuna...

| Haydee a răspuns:

Cel mai bun mod de a afla e acela de a vorbi direct cu el.Intreaba-l.Dar inainte ai putea sa-ti pui o prietena sa intebe apoi tu.big grin

| cutie a răspuns:

happydaaaaaa fi serioasa daca e cum zici nooormal ca da!

| utilizatortpu a răspuns:

Hooo! Ţaţelor! V-aţi repezit gramadă pe bobocel cu sfaturi de babe! Dar de ce puneţi unii dintre voi în mintea unei copile sau copil, ce aveţi voi în cap tot timpul. adică sexul. Băi obsedaţilor sau obsedatelor, mai respiraţi. Bobocel, tu fă-ţi prietenii care vrei şi nu este necesar să cauţi în mod special un prieten sau o prietenă. Dar să ştii că prietenii se aleg după felul lui sau ei de a fi, după felul cum comunici, dacă aveţi idei şi păreri comune, dacă vă plac aceleaşi lucruri, melodii, cărţi, filme, etc. Prietenii se aleg mai puţin după cât te atrage sau îţi place de acea persoană, draga mea. Şi nu uita cel mai important lucru. Prietenii discută şi la telefon sau pe internet. Nu trebuie să fie unul lângă altul, căci atunci e altceva, nu este prietenie. Şi mai depinde şi de subiectele de discuţie. Dacă vă uitaţi unul la altul în extaz şi nu vorbiţi nimic, e nasol, pentru tine nu pentru el. Părerea mea este să stai cuminte. Dacă eşti isteaţă şi citeşti, el la fel, veţi avea subiecte şi da, veţi putea eventual să fiţi şi prieteni dacă veţi avea subiecte comune. Aşa că pisoiaş mic şi scump, rămâi aşa, nu te du pe acoperiş să te prindă motanii(sic) că nu se merită. Să fi deşteaptă şi iubită!

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Buna Ana...parerea mea...nu as vrea sa te deziluzionez dar este foarte probabil ca "prietena comuna"sa fie cheia confuziei create... el stie ca ea e si prietena ta si prietena lui...raspunsul lui putea sa fie pozitiv pentru ca era constient ca ea iti va povesti ce au vorbit...si nu ar fi vrut sa te raneasca. Dar daca tu ai incercat singura sa afli prin id-ul fals de mess si el a spus ca nu te place cred ca raspunsul ar fi "nu"...in situatia asta... sfatul meu este sa nu disperi, sa nu te demoralizezi...sa tii fruntea sus si mai ales sa nu incerci niciodata sa te schimbi daca afli ca unui baiat ii place un anumit gen de fata...fiecare om e unic in felul lui... iar tu o sa ai surpriza ca intr-o zi sa afli ca te place cineva si nici macar nu stiai... daca esti fata isteata iti vei da seama ca ai calitati care poate trec neobservate...pentru baiatul pe care il placi tu acum...de ce? raspunsul e simplu...inseamna ca e superficial cum e si normal la varsta lui...priveste in aparenta si nu in esenta ca sa fiu mai explicita alerga dupa cai verzi pe pereti si nu te merita daca nu e capabil sa-ti raspunda cu aceleasi sentimente...curaj!

| Alex >D a răspuns:

Ce poti face ma tu cu un baiat de 14 ani? tinand cont ca tu ai 12? ce ii poti tu oferii? ce stii tu sa faci? orice baiat de 14 ani se gandeste la fete mai mari. asa e cam pana la 15-16 ani... La 12 ani ai 1, 40 si 30 de kg si cauti iubiti?

| mioara a răspuns:

Inca este devreme pentru prieten mai stai vreo 4 ani si vei gasi ursitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca nu are cum deci nu sta cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi cum te priveste, cum se poarta cu tine, gesturile sale si vei afla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lasa influientata de el ii spui tu daca vreti sa fiti impreuna iar el o sa-ti dea raspunsu da sau nu daca e da inseamna ca te place daca e nu inseamna ca nu te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da asa mi-a facut si mie priertenul meu te place sunt sigura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce funny e sa fii mic rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti virgina?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu vedeti ca aveti fel si fel de raspunsuri? ea de unde sa stie care-s bune si care nu? si eu am 12 ani si-mi place tare mult de un baiat dar el nici nu ma baga in seama dar eu cred ca totusi ar mai trebui sa astepti dar daca iti place atat de mult eu iti spun sa nu te bagi dar totusi crezi ca esti pregatita pentru un prieten? nu se stie poate e ca toti ceilalti si vrea doar sa profite asa ca asteapta vezi si tu ce prieteni are si o sa-ti dai seama dar fi atenta si la fapte. daca a avut "n" prietene atunci vezi si tu. te pup pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani si imi place de un baiat de 14. familia mea cu familia lui sunt prieteni. El mi-a spus ca ma place, si eu i-am zis ca il plac. Dar nu o incepem cu sarutul devreme.succes

| ssssssssss a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| roby6754 a răspuns:

Eu cred ca iti joaca o festa sau ceva de genu, dar nu judeca prea repede!