| Iulyka90 a întrebat:

Ma uit la Asia Express de puțin timp și tot încerc sa găsesc un răspuns la o întrebare, poate ma lămuriti voi dacă va uitați de mai mult timp și anume cine sau ce decide culoarea ancorei de la cursa pentru ultima șansa? In funcție de ce anume o echipa pleacă sa nu? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Ale080999 a răspuns:

Productia decide culoarea ancorei. La ultima sansa intra 3 echipe, ultimele doua care au ajuns la Gina cu un joc in urma si o echipa care este vodata de celelalte echipe. Ultima echipa care termina cursa, ajunge in fata si asteapta sa vada culoarea acorei, daca e rosie pleaca acasa, daca e verde raman. Nu stiu sa fie un motiv anume pentru care ancora sa fie rosie sau verde, productia alege din cate stiu si eu. Sper ca te-am ajutat.

| Iulyka90 explică (pentru Ale080999):

Da, foarte mult. Mulțumesc.

| Ale080999 a răspuns (pentru Iulyka90):

Cu drag!