| justme_2041 a întrebat:

mai este un pic pana la Mos niculae, Mos craciun si Revelionul...
dar toata lumea este in perioada de criza, si am auzit ca a spus Boc-Pochee hee
ca nicunii de sarbatori nu avem ce pune pe mesa:-|...adica?
dar daca vin sarbatoriile am bani, si unele familii au?
adica...de ce sa exprimat asa?

Răspuns Câştigător
| DonnaEmperatriz a răspuns:

S-a referit la cei cu servicii de rahat, care, muncesc de zor, si abia reusesc sa plateasca facturile[apa, rate, curent, gaz, etc]... iar de sarbatori nu au ce pune pe masa mai mult decat o supa, o paine si cateva napolitane. Exista si oameni sarmani, care saracii...muncesc si degeaba!