| Sasha_2764 a întrebat:

Buna happy Maine voi iesi afara pentru prima data cu mai multi colegi ( am fost noua in clasa anul asta ). Ideea este ca acolo va fi si baiatul de care imi place :X. El nu stie mai nimic despre minebatting eyelashesi-am dat doar hi5 pe mess si acolo aveam poze mai vechi cu mine, nu ma recunoaste daca ma vede laughing
El este rocker si eu gotica ( aproape la fel ca rockerii ) si ma mai pot numi si rockerita, imi place aceeasi trupa ca el tongue
Prima data cand l-am vazut a fost la scoala cu chitara ( a fost dragoste la prima vedere laughing) chiar imi place tipu' numai ca nu cred ca asi avea vr-o sansa de prietenie ( ma refer la amici big grin bine poate ca si la... prieteni - prieteni )pentru ca el are deja o peitena si am inteles ca e naspa thinking

Totusi nu prea stiu cum sa ma comport deoarece cred ca ma cam uraste pentru ca eu cu o prietena punem porecle dar nu cu rautate si lui i-am spus M ( eu citesc em ) si o fata i-a spus cum ii spunem noi si m-a injurat rolling eyes... nimeni nu stie ca imi place de el in afara de prietena mea.
Ca sa mai aflu cate ceva despre el o intreb pe o fata din clasa mea care e moarta dupa el... deci multe fete il plac...sad
Ajutati-ma... Funda si Multumesc pentru timpul acordat happy

1 răspuns:
| Helvete a răspuns:

Hmmthinking Nici nu stiu de unde sa incep.
In primul rand, daca stii ca are prietena, ar mai mai okay sa-l lasi in pace. Si esti tu sigura ca e 'naspa'? Daca ar fi 'naspa', nu cred ca ar mai sta cu ea. Deci daca esti sigura ca are, mai bine uita-l, pentru o vreme.
In al doilea rand, e foarte tare ca aveti ceva in comun. Incearca sa-i dai de inteles ca iti plac aceleasi lucruri ca si lui, daca nu stie deja asta, dar-DAR- nu intr-un mod din ala ieftin, cum am mai vazut, gen treci cu un grup de fete pe langa el, ostentativ, si urli ca iti place nu stiu care trupa. Pe mine unul ma enerveaza chestia asta. Incearca sa-i arati asta cand ai ocazia, nu incerca sa-ti faci 'ocazii' din astea.
Eu zic sa nu incerci sa faci ceva anume ca sa-i atragi atentia, fiindca e cam aiurea. Mie mi se pare ca ai primi mai multa atentie daca nu faci nimic special ca sa te observe. Parerea mea, acum depinde si de el.
Daca totusi vrei sa-i dai de inteles ca il placi, fa-o mai subtil. Si neostentativ. E mai okay asa.
Okay, cam atat am avut de spus(deja e prea mult). Sper ca te-am ajutat cat de cat.