| Nistor_Irina_1974 a întrebat:

Merg într-o excursie de 12 ore și mă gândeam ce as putea face ca să nu mă plictisesc. As vrea sa nu stau așa de mult pe telefon pentru că mi se descarcă.

4 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Păi dacă tot e excursie, de ce să nu socializezi?
Atâtea persoane care merg într-o destinație și în loc să trăiască în adevărul sens al cuvântului, își omoară timpul în realitatea aia virtuală reflectată în ecranul unui telefon.

| Nistor_Irina_1974 explică (pentru DeathOfDreams):

Ceilalți au spus deja că ei vor sta pe telefon in timpul excursiei, deci na. Cu cine sa socializez?

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Nistor_Irina_1974):

Toți facem parte din aceeași generație distrusă psihic. Dar nu trebuie să ne potrivim acesteia.
Ia-ți o carte, admiră peisajele. Eventual în timpul ăsta pune-ți muzică la căști fără să stai cu ochii-n ecran, consumând minimul de energie al bateriei.

Dar nu-ți rata excursia cu o activitatea pe care o poți face acasă. E chiar o pierdere.

| Nistor_Irina_1974 explică (pentru DeathOfDreams):

Mulțumesc pentru sfaturi